Buradasınız
Home > Lastik > Continental > Continental Türkiye’de 10 Yaşında

Continental Türkiye’de 10 Yaşında

Continental

CARMEDYA.COM – Continental, Türkiye’deki 10. yılını kutladı. Düzenlenen basın toplantısına, markanın EMEA Binek ve Hafif Ticari Araç Lastikleri Başkanı Philipp von Hirschheydt, EMEA Kamyon Lastikleri Pazarlama Başkan Yardımcısı Patrick Leuschner ve Türkiye Genel Müdürü Ali Okan Tamer katıldı.

Türkiye Lastik Sektörü Avrupa’dan Hızlı Büyüyor

Toplantıda konuşan Continental EMEA Binek ve Hafif Ticari Araç Lastikleri Başkanı Philipp von Hirschheydt, Türkiye’nin son 15 yılda elde ettiği başarıların etkileyici olduğunu belirtti. Von Hirschheydt; “Türk lastik endüstrisi önemli bir potansiyel ve büyüme dinamiği sergiliyor. Türkiye, Avrupa’da kamyon kategorisinde en büyük pazar olmasının yanı sıra Avrupa’nın en büyük ağır ticari araç parklarından birine de ev sahipliği yapıyor. Bu kategori 2009 ve 2017 yılları arasında %10 büyüme göstermişti. Türkiye’ye katkıda bulunmanın yanı sıra Türk müşterilerimize güvenilir ve yenilikçi ürünler ile yüksek teknoloji sunmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz.”

Türkiye’nin Orijinal Ekipman (OE) ortağı olarak ülke çapındaki tüm Orijinal Ekipman üreticilerine, güvenli, temiz ve akıllı mobilite teknolojisini sunan Continental, bayi ağının kapsamını genişleterek işlerini daha da güçlendirmeyi hedefliyor.

Gelecek nesil Dijital Lastik İzleme Teknolojisi 2019 yılında Türkiye’de

Continental EMEA Kamyon Lastikleri Pazarlama Başkan Yardımcısı Patrick Leuschner, toplantıda markanın Ticari Araç Lastikleri stratejisi hakkında da bilgi verdi. Leuschner, Continental’in “her bölge ve kullanım alanı için doğru lastik” sloganından yola çıktığını belirtti. Zorlu yol koşullarında dayanıklılık sağlamak ve aşırı yükle başa çıkmak için şirketin, Türkiye’ye özel olarak “Extra Duty (ED)” Kamyon ve Treyler lastikleri geliştirdiğini söyledi.

Leuschner, şirketin 2019 yılında Türkiye’ye gelecek olan en son inovasyonunu da açıkladı. Bir web portalına ve sürücü uygulamasına sahip Dijital Lastik İzleme Teknolojisi “ContiConnect Live”. Leuschner, “Filo müşterilerimize kendi cihazlarını kullanma çözümünü sunuyoruz.” dedi. “Filo yöneticileri bu sayede, araçların nerede olduğundan bağımsız olarak, filolarındaki tüm araçların lastik performansını gerçek zamanlı takip edebilecek. Bu yenilik, ‘vakit nakittir’ sözünün geçerli olduğu nakliye sektöründe şeffaflık ve hızlı karar almayı sağlayacaktır. Kullanıcılar, böylece dijitalleşmeden daha fazla fayda elde ederek lastik yönetiminde en yüksek verime ulaşabilecekler.”

Türkiye’nin global otomotiv ve lastik pazarındaki büyüme ivmesine dikkat çeken Continental Türkiye Genel Müdürü Ali Okan Tamer, “Türkiye’de elde edilen başarıdan çok memnunuz ve gurur duyuyoruz. Müşterilerimiz, Continental’in yol ve sürüş güvenliği ile yapay zekâ gibi en son teknolojilerle geliştirilen ekipman ve çözümlerin ortaya çıkmasının yolunu açan araştırma ve geliştirme faaliyetlerinden fayda sağlıyor. Sektörün değişen talep ve ihtiyaçlarını izlemek, Türkiye’nin her kesiminin beklentilerini karşılamanın anahtarıdır.” dedi.

Benzer yazılar

Yukarı