Buradasınız
Home > Güncel > Continental Hindistan’da Güçleniyor

Continental Hindistan’da Güçleniyor

Continental, Modi Tyres Company Limited’in (MTCL) satın alınmasının ardından Hindistan’daki yatırımlarına hız verdi. Bu kapsamda Continental India Ltd, Hindistan’da hem yenileme pazarı, hem de OEM ticaretine yönelik büyük yatırımlarda bulunacak.

Modipuram fabrikasındaki üretimi bu yıl içerisinde kamyon ve otobüslere yönelik yarım milyondan fazla çapraz katlı lastik (TBX) üretecek şekilde artıracak olan Continental India Ltd, TBX üretimini 2013 yılında, 1.000.000 adedi aşacak şekilde artırarak sürdürmeyi planlıyor. Continental India Ltd ayrıca 2013’ün ikinci yarısında binek otomobillerine ve ticari araçlara yönelik radyal lastik üretimine başlamak üzere 50 milyon Avronun üzerinde bir ek yatırım yapılacağını ve önümüzdeki birkaç yıl içerisinde 600 ila 800 kişi daha istihdam edileceğini açıkladı.

Hindistan’da birinci sınıf teknolojinin yanı sıra, üstün kaliteli lastiklere sahip araçlara yönelik artan bir talebin olduğunu ve radyal lastiğe dönüşün Hint kamyon lastiği pazarının ardındaki itici güç olacağına inandıklarını belirten Continental AG İcra Kurulu Üyesi ve Lastik Bölümü Başkanı Nikolai Setzer, “Radyal kamyon lastiği üretimine yaptığımız 50 milyon Avronun üzerindeki ek yatırım bu talebi karşılamak açısından sağlam bir temel oluşturacak. Continental, böylece piyasaya yerel üretimin haricinde hem radyal, hem de çapraz katlı lastik sunarak rekabetçi bir atılım da gerçekleştirmiş olacak. Aynı zamanda, Continental India Ltd’nin şu anda 1600 olan personel sayısını önümüzdeki birkaç yıl içerisinde üçte birden fazla artırarak 2.200 ila 2.400’e çıkarmayı planlıyoruz. Bu da bölgede ek iş fırsatları sunacağımız anlamına geliyor” dedi.

Geçen yıl Continental’in Asya’da yaklaşık %50 oranında bir artışla 4 milyar Avronun üzerinde satış kaydettiğini belirten Continental India Ltd’nin CEO’su Andreas Penkert ise “Gerçekleştireceğimiz yatırımlar Hindistan için bir dönüm noktasını teşkil ediyor. Continental, binek otomobili lastiklerinde Avrupa’nın pazar lideri konumunda. Orijinal Donanım sektöründe, Avrupa’nın yeni otomobillerinin tamamının neredeyse yüzde 30’u üretim hattından Continental lastikleriyle çıkıyor. Ticari araç lastiklerinde de Continental, birinci sınıf kamyon, otobüs ve sanayi lastikleri alanında dünyanın en büyük üreticilerinden biri. Bu birikimimizle ve sektöre yönelik uzun vadeli vizyonumuzla, hem müşterilerimiz hem de Continental için değer sağlayacağız” diye konuştu.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı