Buradasınız
Home > Güncel > Continental Enerjisini Güneş’ten Alacak

Continental Enerjisini Güneş’ten Alacak

CARMEDYA.COM – Continental, Çin’in Hefei kentindeki lastik fabrikasının çatısına yerleştirilecek güneş panelleri aracılığıyla elektrik üretilmesine yönelik enerji tasarrufu projesini tanıttı.

Hefei’deki fabrikanın çatısında, güneş panellerinin monte edilebilmesi için yaklaşık 10 standart futbol sahası büyüklüğündeki 70 bin m2’lik bir alan bulunuyor. Sahip olacağı 6.1 MW üretim kapasiteli solar elektrik santrali ile Hefei fabrikası, karbondioksit emisyonlarını yılda 6,082 tona kadar azaltabilecek. Bu da sera gazı emisyonunun önemli ölçüde düşmesini sağlayacak. Çin’de projenin tanıtımına ilişkin düzenlenen tören Almanya Aşağı Saksonya Eyalet Başkanı Stephan Weil, Continental Yönetim Kurulu Üyesi ve Çin CEO’su Dr. Ralf Cramer ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Enerjinin verimli kullanılmasına ve çevrenin korunmasına son derece önem veren Continental, 185 milyon Euro değerindeki yatırıma sahip Hefei fabrikası ile üstlendiği kurumsal sorumluluk gereği çevre bilincinin önemine bir kez daha dikkat çekiyor. Binek araç ve kamyon lastikleri ile özellikle APAC (Asya-Pasifik) pazarına yönelik iki tekerlekli araç lastiklerinin üretildiği fabrika, 900 çalışanıyla birlikte yenilikçi teknolojiye sahip lastik üretim makinelerini ve en iyi çevre dostu üretim yöntemlerini kullanıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı