Buradasınız
Home > Güncel > Comvex’in Elektrikli Araçlarına FullCharger Desteği

Comvex’in Elektrikli Araçlarına FullCharger Desteği

TÜYAP’ta gerçekleşen ve iki yılda bir düzenlenen  Comvex İstanbul Ticari Araçlar , Otobüs ve Yan Sanayi Fuarı’nda , elektrikli araç şarj istasyonu işletmeciliğinde global lider olan FullCharger da yer aldı.

FullCharger, Ford ve Karsan standlarında sergilenen elektrikli hafif ticari araç ve minibüsleri, Fuar sırasında şarj ederek , ziyaretçileri elektrikli araç kullanımı konusunda bilgilendirdi.

Elektrikli araç şarj istasyonu işletmeciliğinde global lider olan FullCharger, Türkiye’de de sektörü öncü ‘ rolüyle geliştiriyor.

Türkiye ve bölgede 1985 şarj istasyonu ile hizmet vermekte olan FullCharger , Türkiye’de gerçekleşen ve elektrikli araç sergilenen bütün fuar ve etkinliklere katılan tek şarj istasyonu işletmecisi olma özelliğini Comvex Fuarı’nda da sürdürdü.

FullCharger, 2010 yılında gerçekleşen Auto Show’da da, Ford, Mitsubishi, Fiat , Chery standları ile İstanbul Fuar Merkezi’nin açık otoparkına kurduğu toplam 10 istasyon ile Türkiye’nin en büyük şarj istasyon ağını gerçekleştirdi.

FullCharger, İstanbul, Kocaeli, Ankara, Eskişehir, Antalya Büyükşehir Belediyesi gibi belediyelerin de bulunduğu 24 belediye ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Marmara Üniversitesi gibi kurumlarla da işbirliği geliştirdi.

Merkezi Paris’te bulunan ve dünyanın 5 kıtasında 119 şehir ve 24 ülkede şarj  ‘Charge Point’ ağı altında işletmecilik yapan FullCharger, Oyak Renault’nun Bursa fabrikası ile Genel Müdürlük otoparkına da şarj istasyonu kurdu.

FullCharger’ın , ‘ Ülke Operatörü’ kimliği ile, elektrikli araç kullanacak kişilere, yüksek teknolojiye dayalı ve güvenilir bir şekilde, uygun ekonomi avantajlarıyla hizmet verme kararlılığında olduğunu vurgulayan Network Geliştirme Yönetmeni Çisem Angar ; ‘ 2012 yılı itibarıyla 256 iş ortağımızla birlikte Türkiye’nin öncü şirketi olma misyonumuzu da güçlendirerek yola devam edeceğiz. Elektrikli araç şarj istasyonu network işletmeciliğinde iş fırsatlarını yerel girişimcilere açık bir modelde geliştiriyoruz. Ülke Operatörü olarak yerelleştirmeye verdiğimiz önem , teknolojik gücümüzü de pekiştirecektir ‘ dedi.

2021 yılında Türkiye’de 4 milyonun üzerinde  elektrikli araç olacağı , bu araç parkına ise yaklaşık 200.000 şarj istasyonu ile hizmet verileceğini öngören FullCharger, 2012 yılı sonuna kadar 4.720 istasyona ulaşmayı hedefliyor. FullCharger Network Geliştirme Yönetmeni Çisem Angar , ‘ Elektrikli araç sahibi bir kişi, Türkiye’ye Bulgaristan veya Yunanistan’dan giriş yapana dek FullCharger istasyonlarını kullanarak seyahat edebileceği gibi, 2012 sonunda Türkiye içinde de Sinop’tan Hatay’a , Edirne’den Van’a FullCharger istasyonlarından hizmet alarak yoluna devam edebilecektir. ‘ şeklinde konuştu.

Angar; belediyeler , ticari araçlar ve filoların elektrikli araç konusunda  FullCharger ile beraber ciddi hazırlıklar içinde olduklarını vurgulayarak , ‘ Ülke Operatörü olarak 10 yılda 3 milyar 800 milyon euroluk bir yatırım ve işletme giderini yapmak, yönetmek gibi bir yaklaşımdayız. Araç sahipliği ve kullanımı konularında adeta bir devrim yaşanacak olan bu alanda FullCharger, otomotiv ve petrol dağıtım sektörü ile alışveriş merkezlerinden gelen talepleri , dünya genelinde uyguladığı modeli ile kalıcı bir hizmet ağına dönüştürmektedir.’ şeklinde konuştu.

‘Charge Point ‘ ağı altında işletmecilik yapan global lider FullCharger teknolojik işbirliği içinde bulunduğu Silikon Vadisi kökenli Coulomb Technologies ile Avrupa , Afrika ve Ortadoğu ülkelerini içeren geniş bir coğrafyada beraber hareket ediyor.

T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün Google ve Apple gibi global şirketlerin  otoparklarında da hizmet veren FullCharger ağını incelemek üzere A.B.D.’de bulunuyor.

fullcharger comvex

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı