Buradasınız
Home > Güncel > Çölün Kralları Belli Oldu

Çölün Kralları Belli Oldu

Zorlu koşullar altında gerçekleşen, 9600 kilometrelik 13 etaptan oluşan 2011 Dakar Rallisi’ni Castrol EDGE’nin desteklediği Volkwagen takımı sürücüleri Nasser Al-Attiyah ve Timo Gottschalk şampiyon olarak tamamladı. Volkswagen ekibi bu zaferle, 2009’da (Giniel de Villiers/Dirk von Zitzewitz) ve 2010’da (Carlos Sainz/Lucas Cruz) elde ettiği zaferlerle birlikte üst üste 3. şampiyonluğunu kutladı.

Dünyanın en zor rallisinde ilk zaferlerini kazanan ve kariyerlerinin en büyük başarısını elde eden Al-Attiyah – Gottschalk ikilisi şampiyonluk tacını Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te giyerken, Katar’da otomobil sürücüleri korna çalarak ekibin başarısını kutladı. Ayrıca, Dakar rallisi ile ülkesinin en dikkat çekici sporcusu olan Al-Attiyah’ı ilk tebrik eden, yarışın son metrelerinde sporcuyu telefonla arayan Katar Emiri Hamid bin Chalifa Al Thani oldu.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı