Buradasınız
Home > Güncel > Çölün Kralı Torres

Çölün Kralı Torres

Red Bull X-Fighters Dünya Serisi’nin ilk ayağı; 15 Nisan gecesi Dubai’de; Jumeriah Plajı’nda gerçekleşti. Göz kamaştırıcı şehirle plajın buluştuğu Arap Körfezinde gerçekleşen nefes kesici serbest stil motokros yarışmasına 15 bin seyirci tanıklık etti. 23 yaşındaki İspanyol Torres finalde yaptığı kusursuz atlayışı ile kendisine en yakın rakibi Norveçli Andre Villa’dan son anda şampiyonluğu kaptı.

Elde ettiği zaferle birlikte Torres, 2001 yılından bu yana devam eden Red Bull X-Fighters’da kariyerinde beşinci kez podyumun ilk basamağına çıkma başarısını gösterdi.

Red Bull X-Fighters / Dany Torres

Yarışmanın favorilerinden ABD’li Nate Adams ise, yarı finalde beklenmedik şekilde hata yapınca üçüncülükle yetinmek zorunda kaldı. Blake Williams’ın dördüncü olduğu yarışta, estetik açıdan yaptığı tlayışlarla büyük beğeni toplayan dünyaca ünlü Yeni Zelandalı Levi Sherwood ise KTM250SX motoruyla beşinci sırada yer aldı.

Red Bull X-Fighters / Dany Torres

Yarışmacılar, 15 metre yüksekliğe ulaşan ve 30 metre mesafeye sahip atlayışlarla aralarında Dubai’nin veliaht prensi Şeyh Hamdan Bin Muhammed Bin Raşid Al Maktum’un da bulunduğu izleyicilere büyülü bir şov sergilediler.

Red Bull X-Fighters Dünya Serisi’nde bir sonraki yarış 28 Mayıs’ta Brezilya’da gerçekleşecek.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı