Buradasınız
Home > Güncel > Coca Cola Belçika’da Doblo’yu Tercih Etti

Coca Cola Belçika’da Doblo’yu Tercih Etti

Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasının üretim bantlarından inen ve geçtiğimiz aylarda 1 milyonuncusu üretilen Fiat Doblo’nun yeni nesli, Coca Cola Belçika’nın da tercihi oldu. Coca Cola Belçika, Fiat Group Automobiles ile imzaladığı anlaşmaya göre 120 adet Yeni Fiat Doblo Cargo satın alırken, Tofaş tarafından üretilen ve Türk işçisiyle mühendisliğinin eseri olan ilk parti araçlarını filosuna dahil etti. Standart olarak Start&Stop ile donatılan 1.3 litre 90 HP güç üreten Multijet motorlu versiyonları araç filosuna katan Coca Cola Belçika’nın bu tercihinde Fiat’ın çevreci filo çözümleri sunan yapısının da büyük etkisi oldu.

2010 yılında kademeli olarak Avrupa genelinde ve ülkemizde satışa sunulmasıyla 60 bin adetten fazla satış başarısına imza atan Yeni Fiat Doblo’nun tercih edilmesinde başarılı ürün özellikleri kadar Fiat’ın Avrupa genelinde üst üste 3. kez en çevreci otomotiv üreticisi seçilmesi de büyük rol oynadı. Avrupa’nın halen en çevreci otomotiv üreticisi unvanına sahip Fiat, bu başarısını Euro 5 normunu başarıyla karşılayabilen üstün teknolojili ve aynı zamanda ekonomik Multiair benzinli ve Multijet dizel motorlarıyla elde etti. Ayrıca kademeli olarak Fiat markalı modellerde kullanılmaya başlanan Start/Stop sistemi gibi çevreci ve ekonomik tüketim sağlayan inovatif teknolojiler, filo alımlarında ön plana çıkan kriterlerden biri olan çevre hassasiyeti üstünlüğünü Fiat’a kazandıran unsurların başında geliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı