Buradasınız
Home > Güncel > Citroen’in Yeni MPV’si Cenevre’yi Bekliyor

Citroen’in Yeni MPV’si Cenevre’yi Bekliyor

Citroen, 1999 yılından bu yana Xsara Picasso, C4 Picasso, C4 Grand Picasso ve C3 Picasso ile MPV segmentinde dikkatleri üzerine çekiyor. Picasso serisi 14 yıllık serüveninde ulaştığı 3 milyonluk satış adedi ile önemli bir başarıya imza atmış durumda.

Fransız üreticinin 2013 yılının ikinci yarısından sonra piyasaya çıkacak olan ve markanın gelecek kompakt MPV’sini haber veren, Technospace konseptini Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergileyerek yeni bir aşamaya giriyor. Citroen’in kreatif teknoloji mottosunun en son dışavurumunu temsil eden Technospace konsepti  ile marka yeni çağa adım attığını duyuruyor.

Citroen Technospace

Technospace’e özel ayrıntılar:

–       98 g/km’lik CO2 rekor düşüklükte emisyon seviyesi ve  efektif bir  mimariyle birleşen yeni Etkin  Modüler Platform 2 (EMP2)

–       Bütünleşik teknolojiler ile daha konforlu bir sürüş. Yüksek çözünürlüğe sahip 12 inch büyüklüğünde yeni full touch panaromik ekran.

–       Daha önce görülmemiş ebatlar  (uzunluk: 4.43 m, genişlik:  1.83 m yükseklik: 1.61 m) ile combine edilen kompakt yapı sayesinde ferah bir yaşam alanı ve rekor düzeyde sunulan bagaj hacmi. ( 537 lt VDA )

–       Dinamik çizgilerle güçlü, dışavurumcu tasarım ve üç boyutlu tasarıma sahip yüksek teknolojili farlar.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı