Buradasınız
Home > Güncel > Citroen’den Çifte Zafer

Citroen’den Çifte Zafer

Dünya Ralli Şampiyonası’nda sezonun üçüncü yarışı Portekiz’de gerçekleşti. Takvimin en kırıcı yarışlarından biri olan Portekiz Rallisi’nde Citroen çifte zafer yaşarken, kazanan isim Sebastian Ogier oldu.

Yarışın ilk gününde dördüncü sırada bulunan Ogier, ikinci günde gösterdiği performansla öne geçmeyi başardı. Rallinin son gününe en yakın rakibi ve takım arkadaşı Sebastien Loeb’in 37.6 saniye önünde lider olarak başlayan Ogier, son etaplarda da yerini korumayı başardı ve Loeb’in 31.8 saniye önünde yarışı tamamlayarak, zafere ulaşan isim oldu.

Elde ettiği zaferle Portekiz’de üst üste ikinci kez yarış kazanan Ogier’i Loeb takip ederken, Ford pilotu Jari-Matti Latvala, ikinci gün yaşadığı şaft problemine rağmen üçüncü sırada yarışı tamamlayarak, podyuma çıkma başarısını gösterdi.

Sezona İsveç Rallisi’ndeki zaferle başlayan ve genel klasman lideri olarak Portekiz Rallisi’nde start alan Mikko Hirvonen ise sorunlarla boğuştuğu yarışı dördüncü sırada tamamlayabildi.

Bu yıl uygulanmaya başlanan ve ilk iki yarışta büyük ilgi gören özel seyirci etabını kazanan Loeb, bu etaptan aldığı üç puanla birlikte genel klasmanda Hirvonen’i yakalamayı başardı.

Genel klasmanda toplam 58 puanla liderliği paylaşan Loeb ve Hirvonen’in ardından üçüncü sırada Latvala 48 puanla yer alıyor.

Sezonun dördüncü yarışı ise 14-16 Nisan tarihlerinde Ürdün’de yapılacak.

[table id=64 /]

[table id=65 /]

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı