Buradasınız
Home > Haberler > Citroen > Citroen C5 Aircross 24 Mayıs’ta Avrupa’da

Citroen C5 Aircross 24 Mayıs’ta Avrupa’da

CARMEDYA.COM – Citroen, geçen sonbahardan bu yana Çin pazarına yeni C5 Aircross’u sunuyordu. Şimdi ise marka Avrupa pazarına açılacak.

Birkaç teaser yayınının ardından model 24 Mayıs’ta Avrupa pazarına giriş yapmış olacak. Peugeot 3008, 5008 ve Opel Grandland X ile aynı alt yapıda sunuluyor.

Pazarlara göre tasarım farkı olacak mı?

Otomobil firmasının Çin pazarına sunduğu model ile Avrupa pazarına sunacağı model arasında farkın olup olmayacağı henüz bilinmiyor. Ancak genel anlamda tasarım konusunda aracın neye benzeyeceği ortada. İçeride ise 12.3 inç büyüklüğünde dijital göstergenin ve 8 inç büyüklüğünde bir orta konsol ekranının sunulduğu biliniyor.  Model Çin azarında altı ileri otomatik şanzıman, 165 ve 200 HP gücünde  motor seçenekleriyle sunuluyor. Ayrıca modelin e-AWD adında 300 HP gücünde hibrit versiyonu da bulunuyor.

Alper Güler
2008 yılından bu yana otomobil yayıncılığı sektörünün her alanında görevlerde bulunan Alper Güler, Türkiye’de dijital otomobil yayıncılığına Otomobil Dünyam çatısı altında başlatmıştır. 2014 yılında Doğan Yayın Holding bünyesinde çalışan Alper Güler, 2017 yılı sonunda bugün Medicon Grup adını alan Carmedya’da görevine devam etmektedir. Bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.
https://www.carmedya.com

    Benzer yazılar

    Yukarı