Buradasınız
Home > Güncel > Citroën C4 Picasso’ya Yeni Yüz

Citroën C4 Picasso’ya Yeni Yüz

Citroën’in MPV ailesi C4 Picasso makyajlandı. Görünümünde büyük değişiklikler olmasa da donanımları zenginleşen araçların kaputları altında da Türkiye için önemli bir yenilik bulunuyor.

Daha önceleri farklı yüzleriyle dikkat çeken C4 Picasso ve Grand C4 Picasso modelleri artık ortak bir ön bölüm kullanıyor. Plakalık çevresinde kullanılan siyah renk ve sis farlarının etrafına eklenen kromajlı çıtalar dışında yeni gövde renkleri, iç tasarımı elden geçirilen stoplar ve farklı jant seçenekleri farklılıkların arasında sayılabilir. Grand C4 Picasso’nun A sütunundan D sütununa kadar uzayan ve tavan raylarını da içerisine alan kemerse artık daha açık renkli.

Radar destekli hız sabitleme sistemi, kör nokta uyarısı ve şeritte kalma asistanı gibi güvenlik donanımlarına sahip olan otomobillerde ayak hareketiyle açılıp kapanabilen bagaj kapağı da bulunuyor.

İç mekan tasarımı ve güncel motor seçeneklerinde değişim olmayan aracın kaputunun altına bir ekleme yapılmış. PSA ailesinde görev yapmaya başlayan 3 silindirli, turbo beslemeye sahip, 1.2 litre hacimli benzinli motor 130 beygir güç ve 6 ileri vitesli otomatik şanzımanla birlikte artık C4 Picasso ailesinde de alınabiliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı