Buradasınız
Home > Güncel > Citibus Türkiye Turunda

Citibus Türkiye Turunda

Anadolu Isuzu’nun Comvex İstanbul Ticari Araçlar Fuarı’nda sergilediği yeni nesil otobüsü CITIBUS, tanıtım için Türkiye turuna başladı.

9,5 metrelik boyuyla toplu taşımada büyük otobüs kullanmanın mümkün olmadığı alanlara çözüm getiren CITIBUS’un Türkiye turundaki ilk durağı Şile Cumhuriyet Meydanı (Terminal Meydanı) oldu. 27 Ocak Cuma günü Şile Cumhuriyet Meydanı’nda tanıtımı yapılan biri otomatik diğeri düz vitesli CITIBUS’lar daha sonra Anadolu’ya yol alacak.

Gittiği şehirlerde başta Halk Otobüsü Kooperatifleri ve Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı kent içi toplu taşımacılık şirketlerine tanıtılacak olan CITIBUS’un 21 ili kapsayan Türkiye turu yaklaşık 40 gün sürecek.

Citibus Özellikleri

 • Euro 5 emisyon standartlarına uygun Citibus, 204 beygir motor gücüne sahip yere sürekli aynı açıyla basan lastikleri sayesinde daha iyi yol tutan, yolcusuna konfor, sürücüsüne rahatlık, daha düşük yakıt tüketimiyle işletmecisine ekonomi vaat ediyor.
 • Modern ve estetik dış görünümünün haricinde, kendine has iç trim kalitesiyle, gereksiz detay parçalardan arınmış, ergonomik ve ferah bir iç yapıya kavuşmuş.
 • Yeni Citibus’ta 3. kapı standart olarak yer alıyor. Kapıları, geniş koridorları, koltuk sayısı ve koltuk yerleşimi, otobüs içinde rahat hareket edilmesini sağlıyor.
 • Tasarımı tescillenmiş, şık, rahat ve sağlam koltuklar için 100’den fazla yerleşim seçeneği sunuluyor.
 • Ledli iç aydınlatma ve dijital bilgi ekranı Citibus’u farklılaştırıyor, bugüne taşıyor.
 • Citibus’ un tüm kapılarındaki basamaksız, düşük girişler, yolculara rahat inip-binme kolaylığı getiriyor. Ayrıca sirkülâsyonu hızlandırarak, otobüslerin zamanında ve etkin olarak hizmet vermesini sağlıyor.
 • Orta kapıda yer alan özel olarak tasarlanmış rampasıyla, engelli yolcular için seyahat özgürlüğü sağlıyor.
 • Klimanın verdiği ferahlığı büyük camlar tamamlıyor. Geniş görüş açısı sunan büyük camları ile yeni Citibus aydınlık ve panoramik bir yolculuk sağlıyor.
 • Köşeyi dönen hat levhasıyla ilk ve tek olma özelliğine sahip Citibus’un sürücü mahallinde, tüm kumanda ve göstergeler kolayca erişilebilir durumda. Bu sayede sürücünün ergonomik çalışması sağlanmış. Sürücü oturma konumunu değiştirmeden tüm göstergeleri okuyabiliyor, kumandaları çalıştırabiliyor. Ayrıca özel eşyalar için sürücü üstü kilitli bir dolap da mevcut. 

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

  Benzer yazılar

  Yukarı