Buradasınız
Home > Güncel > Chrysler Group ABD’de Yükseliyor

Chrysler Group ABD’de Yükseliyor

Chrysler Group LLC, Ağustos 2011’de Amerika Birleşik Devletleri’ndeki satışlarının yüzde 31 oranında arttığını duyurdu. Bu artışla, 2007’den bu yana en iyi Ağustos ayı satışını gerçekleştiren Chrysler Group LLC, ABD pazarında en büyük üçüncü otomobil üreticisi ünvanını geri aldı.

Geçen yılın Ağustos ayına oranla yüzde 31 oranında artan satışların, özellikle Jeep® markası ve ürünleri sayesinde yükselişe geçtiği belirtildi. Bu rakamlarla satışlarını yüzde 58 oranında arttıran efsanevi Jeep® markası, beş modeli ile bu büyük başarıda etkin rol oynayarak, hayranlarına çok özel bir 70. yıl armağanını verdi.

Türkiye’de de oldukça iyi seyreden Jeep® satışlarına; Yeni Grand Cherokee başta olmak üzere, Jeep® Cherokee ve Wrangler da eşlik ediyor… Türk otomotiv pazarına sunulduğu Mayıs 2011’den bu yana, başarılı bir satış grafiği sergileyen Grand Cherokee’ye ilgi ise her geçen gün artıyor. Jeep®, tüm modelleri ile ABD’de olduğu gibi Türkiye’de de yükselişine devam ediyor…

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı