Buradasınız
Home > Güncel > Chicherit’ten Otomobille Ters Salto!

Chicherit’ten Otomobille Ters Salto!

Rally Raid Dünya şampiyonu Fransız Guerlain Chicherit, Fransa’nın dünyaca ünlü kayak merkezi Tignes’de gerçekleşen denemesinde dünyada bir otomobile ters salto attırmayı başaran ilk adam olarak tarihe geçti.

Neredeyse imkânsız görünen başarı için Chicherit, bu sabah özel bir denemeyle,  MINI Countryman’ini yörüngeye ateşledi, mükemmel bir 360 derecelik dönüş yaptı ve 8 metre yüksekliğindeki bir kar rampasının üzerine dört tekerleğini kondurdu. Bir kere atlamaktan tatmin olmayan sürücü, daha sonra bu gösteriyi bu gecenin erken saatlerinde Fransız kayak merkezinde binlerce hayranının önünde yineledi.

Atlayışın hemen ardından konuşan Fransız Chicherit “Atlayıştan öncesi çılgıncaydı, başlangıçtan önce otomobilde yalnızdım, her şey hazırdı…Sadece saatte 60 kilometreye çıkmam ve doğru rotasyon için tam gaz gitmem gerekiyordu. Atlayışta, arabanın dengesinin iyi olduğunu biliyordum ve lastiklerin üzerine indiğimi algılamam yaklaşık yirmi saniye sürdü” dedi.

Sözlerine “Daha önce kimsenin başaramadığı bir şeye giriştiğinizde, stres çok fazla ancak tek yolu da denemek…Hayatımda yaptığım en çılgınca şey değildi, ama kesinlikle ilk üçte. Akıl almazdı, diye devam etti.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı