Buradasınız
Home > Güncel > Chevrolet’nin Hibrit Yorumu: Volt MPV5

Chevrolet’nin Hibrit Yorumu: Volt MPV5

CARMEDYA – Chevrolet’nin Hibrit Yorumu: Volt MPV5. Chevrolet, geçtiğimiz Nisan ayında düzenlenen Pekin Otomobil Fuarı’nda elektrikle çalışan yeni konsepti Volt MPV5’in örtüsünü kaldırdı. Beş yolcu kapasiteli ve çok amaçlı kullanıma uygun bir crossover olan Volt modeli üzerine geliştirilen MPV5, markanın çevre dostu otomobiller geliştirme projesinin en önemli basamağını oluşturması açısından da büyük öneme sahip.

Chevrolet’nin Hibrit Yorumu: Volt MPV5

Dış tasarımında özel bir metalik mavi gövde rengiyle dikkat çeken konsept, sportif ve ağırbaşlı bir görünüme sahip.

2760 mm dingil mesafesine sahip otomobil Chevrolet’nin Volt modelinden 15 mm daha uzun. Aynı şekilde standart modelden 181 mm daha uzun (4585 mm), 73 mm daha geniş (1871 mm) ve 182 mm daha uzun (1612 mm) olan konsept iç mekanında da çok daha geniş ve ferah bir kullanım alanı sunuyor.

Chevrolet’nin Volt modelinde de yer alan Voltec tahrik sistemini kullanan Volt MPV5, gücünü 1.4 litrelik benzinli motor ve 16 kWh gücündeki T şeklindeki lityum-iyon aküden alıyor. Aracın aküsü tam doluyken otomobilin 51.5 km boyunca elektrik gücüyle yol almasını sağlıyor. Akü boşaldığında devreye giren benzinli motor ise aracın 482 km daha gidebilmesini garanti ediyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı