Buradasınız
Home > Güncel > Chevrolet’den Global Satış Rekoru

Chevrolet’den Global Satış Rekoru

ABD, toplam 1 milyon 775 bin 812 adet araç satışı ile Chevrolet araçlarının en fazla satıldığı ülke olurken, 2010 yılına kıyasla satışlarını yüzde 13’ten fazla artırmış oldu. Çin, bir önceki yıla oranla satış miktarını yüzde 9,5 artırarak 595 bin 68 adet ile rekor seviyede bir satış miktarına ulaştı. Chevrolet’nin satış miktarlarını bir önceki yıla kıyasla önemli miktarda artırdığı diğer pazarlar ise Rusya (yüzde 49), Türkiye (yüzde 31) ve Almanya (yüzde 21) oldu.

Chevrolet Türkiye Genel Müdürü Tolga Atmaca yaptığı değerlendirmede, “Chevrolet’nin hem globalde, hem de Türkiye’nin de içinde bulunduğu Avrupa pazarında gösterdiği etkileyici büyüme, tüketici beklenti ve ihtiyaçları özelinde sahip olduğu farklı modeldeki zengin ürün gamının bir sonucudur. Elde edilen bu başarılı grafik, Chevrolet olarak varlığımızı daha da güçlendirmekte olduğumuzu kanıtlıyor. 2010 yılına göre 2011 yılında yüzde 31 büyüme gösterdik ve binek otomobil pazarında 8. sıraya yerleştik. Bu ay pazara sunduğumuz Yeni Aveo 1.3 dizel ve sınıfının 163 beygire sahip en güçlü versiyonu Cruze dizel modellerimiz ile birlikte, 2012 yılında da tüketiciye ayrıcalıklı, yepyeni modellerimizi sunmaya devam ediyor olacağız” dedi.

Chevrolet, geçtiğimiz yıl pazara sunduğu dünyanın dört bir yanındaki farklı sürüş koşulları ve müşteri tercihlerine göre tasarlanmış yeni modelleri ile global pazardaki konumunu güçlendiriyor. 2011 yılındaki 670 bin adet global satış miktarıyla, Chevrolet Cruze kompakt sedan, markanın en çok satan modeli oldu ve böylelikle 2009 yılındaki lansmanından beri 1,13 milyonu geçen satış miktarı ile, dünya çapında Chevrolet’nin en çok satan modeli olmayı başardı. Chevrolet, ABD’de 2011 yılının en çok satan binek otomobili olurken, bu başarıda Chevrolet Cruze modelinin başarısı büyük rol oynadı.

Chevrolet kuruluşundan bu yana 100 yılı tamamlayarak ikinci yüzyıla girerken, satışlarının yüzde 60’ından fazlasını ABD pazarının dışında gerçekleştirerek daha da global bir markaya dönüşmeye devam ediyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı