Buradasınız
Home > Güncel > Chevrolet Volt’un Fiyatı Açıklandı

Chevrolet Volt’un Fiyatı Açıklandı

Otomotiv sektörünün uzun menzilli ilk elektrikli otomobili Chevrolet Volt’un Cenevre Otomobil Fuarı’nda Almanya için fiyatı 41 bin 950 Euro olarak açıklandı. Amerika’da başarılı bir şekilde satışına başlanan model, 2012 yılında Türkiye’de olacak.

Almanya’da 41 bin 950 Euro’dan başlayan fiyatla satışa sunulan Chevrolet Volt uzun menzilli elektrikli otomobil segmentinde yer alırken; hem elektrik, hem de benzinle gidebilen elektrikli yakıt sistemine sahip ve  emisyonsuz sürüşe olanak sağlıyor. Chevrolet Volt’un, elektrik şarj ünitesi (pil) 8yıl/160.000 km garantili ve bu süre otomotiv endüstrisinde elektrikli bir otomobil için verilen en uzun ve kapsamlı garanti süresi olma özelliğini taşıyor.

Chevrolet Volt, hali hazırda piyasada bulunan diğer elektrikli veya hibrit araçlardan farklı bir sisteme sahip. Volt 16 kWh lityum iyon aküsünde depoladığı elektrik enerjisini kullanarak 60 kilometreye kadar (MVEG) mesafe kat edebilmektedir. Akünün enerjisi tükendiği zaman, bir tümleşik alternatör devreye girerek elektrikli tahrik ünitesini enerji ile beslemek için elektrik sağlıyor ve aynı zamanda aküyü şarjlı tutuyor. Bu özellik Chevrolet Volt’un menzilini 500 kilometrenin üzerine çıkartıyor.  Chevrolet Volt 230V’luk şehir cereyanına veya herhangi bir elektrik çıkışına bağlanarak şarj edilebiliyor.

Chevrolet Volt müşterilerin bir sedan gövde tipi otomobilden bekleyecekleri geniş ve ferah alan, konfor ve güvenlik özelliklerini sunmakta ve yenilikçi  tasarıma sahip renkli iç mekan , aydınlatma ve deri döşeme sunuyor. Bunun yanı sıra iki bilgi ekranı ve dokunmatik bilgi, eğlence ve müzik sistemi Chevrolet Volt’un diğer yenilikleri arasında öne çıkıyor.

Chevrolet Volt, diğer Chevrolet modellerinde de olduğu gibi geleneği bozmadı. Bir dizi güvenlik önlemleri içinde sürücü, yolcu, yan, perde ve diz hava yastıkları, ESC ve TC standart olarak sunuluyor. Volt’un yüksek dayanımlı çelik güvenlik barları ise güvenliğin önemini vurgulayan diğer bir unsur olarak dikkat çekiyor.

Chevrolet Volt, 2011 yılının son aylarında Avrupa’da ve 2012’de Türkiye’de olacak. Volt’un Türkiye’deki fiyatı pazara sunulmasına yakın bir dönemde açıklanacak. Chevrolet 2011 yılında 10.000 ve 2012 yılında ise buna ilave 45 bin adet Volt üretmeyi planlıyor. Chevrolet Volt, GM’in Amerika Michigan’daki  Detroit Hamtramck Üretim merkezinde ve  Lityum-iyon aküler ise GM’in yine Michigan’daki Brownstone Üretim merkezinde üretiliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı