Buradasınız
Home > Güncel > Chery’den 7 Yıl Garanti

Chery’den 7 Yıl Garanti

Murat Mermer

60 yılı aşkın süredir otomotiv, distribütörlük, bayilik ve taşımacılık konusunda faaliyet gösteren Mermerler Otomotiv, distribütörü olduğu Chery otomobilleri için “7 Yıl Garanti” vererek Türkiye’de bir ilke imza attı.

“Safe and Save”(güvenli ve hesaplı) ilkesinden yola çıkılarak 2008 yılı Ocak ayında Türkiye pazarına giriş  yapan Chery otomobilleri 2011 yılının ilk gününden itibaren devreye giren 7 yıl veya 150 bin km garanti uygulaması ile Türk otomotiv tarihinde ilk kez bu kadar uzun süreli garanti veren marka oldu.

Chery markası 7 yıllık garantiyi tüm modellerinde veriyor.

Mermerler Otomotiv CEO’su Murat Mermer ise, Türkiye’de birçok Avrupa menşeli otomobil markasının ispatlanan kalitesine rağmen 2 veya 3 yıl garantiyi seçtiğine” işaret ederek , “Biz ise verilen garantinin aracın kalitesini onaylayan en büyük unsur olduğuna inandık ve bu düşünceden yola çıkarak Chery markasının kalitesini ortaya koymak amacıyla 7 Yıl Garanti ile Türkiye’de otomotiv sektöründe bir ilk’e imza attık. Türkiye’de artık beklenenin aksine uygun fiyatlı otomobillerinde “7 Yıl Garanti” sinin olabileceğini ispatladık. Herkesi Chery sahibi yapmayı hedefliyoruz’’ dedi.

‘’7 yıl  150 bin kilometre tüm ürünlerimize duyduğumuz güvenin göstergesi ‘’

Murat Mermer, 1 Ocak 2011 tarihinden itibaren satılan tüm Chery modellerini kapsayan 7 Yıl veya 150 bin km garanti uygulaması 2011 yılında büyük ölçüde genişleyecek ürün çeşitliliklerini güçlendireceğini belirterek şöyle devam etti:’’ 2010 Aralık ayının sonunda yüksek donanım opsiyonlarıyla satış kampanyasına konu ettiğimiz TİGGO 2.0 AT aracımızdan sonra C segmenti Binek Otomobil statüsünde yeni teknoloji Niche ( sedane ) ve Chance ( Hatchback ) iki adet aracımız daha 1.6 V V T/MT ve 2.0 V V T /AT seçenekleriyle satışa sunulmuştur. CNCAP tarafından yapılan çarpışma testlerinden 5 yıldıza sahip olan ve 2011 yılına damgasını vuracak bu iki modelin Türkiye pazarına girişinden hemen sonra 7 Yıl / 150 bin km garanti ile satışa sunulması yeni modelerimizle birlikte tüm ürünlerimize duyduğumuz güvenin göstergesidir.

“Bugün kendimize güvenerek yaptığımız bu garanti uygulaması ile çok iddialı bir şekilde fabrikaya hazır olduğumuzun da mesajını Türk Otomobil severlere vermek isteriz. Çünkü 2011 yılında temelleri atılacak fabrikamızda Alman Teknolojisi uygulanarak, yüzde 100 türk işçiliğine olan güvenin simgesi olacak 7 Yıl garantimizin Türk halkına hayırlı olmasını dilerim. 2011 yılında Chery markasının ana misyonu; uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli otomobilleri halkımızın hizmetine sunmak, onları araç sahibi yapmaktır. 2011 yılında Türk halkını araç sahibi yapacak yeni stratejilerimizle otomotiv sektöründe belirleyici bir marka olma görevini de sürdüreceğiz. En son gelişmeleri önümüzdeki günlerde satın aldığımız arazide bir basın toplantısı gerçekleştirerek gündeme getireceğiz. 2011 yılında grubumuza dahil edeceğimiz yeni markalarla otomotiv serüvenimize devam edeceğiz. Mermerler Otomotiv 2011 yılında sadece Chery ile değil, bünyesine katacağı yeni oyuncular ile Türkiye’nin krizden çıkan en başarılı markası olacaktır”

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

  Benzer yazılar

  2 thoughts on “Chery’den 7 Yıl Garanti

  1. iyi günler açıklamalarda 2008 den beri satışta olan chery araçlar içinde garanti var diye bir cümle var benim 2008 model chery otomobilim var şimdi garantisi 7 yıla mı çıktı…..iyi çalışmalar

   1. Firmadan konuyu sordum. Garanti 1 Ocak 2011’den itibaren satılan araçlar için geçerliymiş. Açıklamadaki ibareyi de yanlış anlaşılmaması için kaldırıyorum.

  Comments are closed.

  Yukarı