Buradasınız
Home > Güncel > “Cezayı Hak Etmedim”

“Cezayı Hak Etmedim”

Red Bull sürücüsü Kenan Sofuoğlu, 5 Haziran’da koşulan Katalunya Grand Prix’sinin ardından hem Katalunya’yı hem de önümüzdeki dönemdeki hedeflerini açıkladı…

“Katalunya Grand Prix’si benim önemli bir dönüm noktasıydı. Öncesinde İtalya’da testler yaptık ve motorun ön takımlarında bazı iyileştirmelere gittik. Motorsiklet ayarlarını ilk kez piste uygun hale getirebildik. Arka sıralardan ön sıralara rahat bir şekilde çıktım. Kaza olmasaydı podyumu görebilecektim ve bu benim için çok ciddi bir motivasyon kaynağı olacaktı. Ne yazık ki, bu tip kazalar motor sporlarının bir parçası. Önümde giden Julian Simon viraja yavaş girdi ve çarpıştık. Ciddi bir sağlık sorunu olmadığı için çok mutluyum. Sanırım ayak bileğinde bir sorun var; bu yılki yarış performansı etkilenebilir; yarışın favorilerinden biriydi. Moto 2’de İspanyolların ciddi bir ağırlığı oldğu için İspanyol basını ortaya ceza konusunu attı. Bunu anlamak mümkün değil. Bildiğim kadarıyla Simon’un böyle bir talebi yok bile! İngiltere yarışından önce belli olacaktır. Ben ceza gerektirecek birşey yapmadım. Bana da defalarca çarptılar çıkıp da kimseden şikayetçi olmadım. Böyle bir şey olursa tabii ki hakkımı ararım.”

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı