Buradasınız
Home > Güncel > Çevreci Kanuni’ler Yola Çıktı

Çevreci Kanuni’ler Yola Çıktı

“Türkiye’nin Motosikleti” sloganıyla 25 yıldır ümotosiklet pazarının önemli isimlerinden biri olmayı başaran Kanuni, Türkiye’de gelişen ulaştırma sektörü nedeniyle ortaya çıkan egzoz ve sera gazlarının azaltılması amacıyla 2011 model ürünlerinde EURO-3 standartlarına uygun yeni motor ve egzoz sistemlerine geçti. Euro-3 standartlarındaki bu sistemle egzozdan çıkan Hidrokarbon, Karbonmonoksit, Nitrojen Azot Oksit gazları Euro-2 standartlarına göre büyük oranlarda azaltıldı.

2011’in yeni modellerinden Puma R6, Spoiler deposu, kalın ön çatalı, dolgun sportif görüntüsü ile öne çıkıyor. Euro-3 egzos emisyonu ile çevre dostu PUMA R6, 3 bin 402 TL satış fiyatı ile kullanıcılara sunuldu.

Kanuni Cross 150, propilen plastik aksamı, kalın amortisörleri, yüksek esneme özellikli teleskobik ön çatalı, 12,47 Hp güç üretimi ile kullanıcısına kıvrak, atak ve rahat bir sürüş sunuyor. Düşük egzos emizyonu ile dikkat çeken Cross 150, 3 bin 464 TL fiyatı ile bayilerde yerini aldı.

Yenilenen Windy S 150’de ise, 13 Hp güç üretebilen motoru, yenilenen sinyalleri ve aynaları ile spor bir görünüm ön plana çıkıyor. Çevreci Euro-3 sistemi ile öne çıkan Windy S 150, 2 bin 664 TL fiyat ile satışa çıktı.

Keskin ve dolgun görünümlü Ronny, yeni nesil farı, led stop ve sinyalleri ile farklı bir model. 8,97 Hp güç üretimi ve CDI ateşleme sistemi seri ve atak bir sürüş sunan çRonny düşük yakıt tüketimiyle ön plana çıkıyor. Ronny, 2 bin 331 TL satış fiyatı ile kullanıcılarını bekliyor.

2011’in iddialı modellerinden biride Merlin. 9,52 Hp güç üretimi, CDI ateşleme sistemi ve yüksek yol tutuşu ile sürücülere kıvrak ve rahat bir sürüş sunan Merlin, narin hatları, kompakt dolgun görünümü ve çevre dostu yeni Euro-3 egzoz emisyon sistemi ile iddialı bir görüntü sergiliyor.  Merlin, 2 bin 712 TL fiyatı ile de dikkat çekiyor.

Klasik Kanuni modellerinden biri olan BS 100 modele 2011’de karşımıza çok farklı bir makyajla çıkıyor. Yenilenen alaşımlı çelik jantlar, yakıt deposu, farklı tasarımı ve Euro-3 standartlarına uygun egzoz emisyon sistemi ile çok farklı bir görüntü alan BS 100, kabiliyetli yol tutuşu ve rahat kullanımı ile sürücülerine alışkanlık yaptıracağa benziyor. BS100, 1810 TL fiyatı ile kullanıcılara sunuldu.

2011’in son yeni ürünü de Cup 100. Yenilenen çelik jantları ve yatay motoruyla ilgi çeken Cup 100 yeni çevreci yüzü ile motosiklet severlerin beğenisine sunuluyor. Cup 100, 1892 TL fiyatı ile satışa sunuluyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı