Buradasınız
Home > Güncel > Çevreci Infiniti Yola Çıkıyor

Çevreci Infiniti Yola Çıkıyor

Geçtiğimiz yıl Cenevre Fuarı’nda görücüye çıkan Infiniti’nin ilk hibrid modeli Infiniti M35 bu yıl 81’inci kez düzenlenen Cenevre Fuarı’nda piyasaya sunuluyor. Infiniti’nin doğasından gelen performans özellikleriyle donatılan Infiniti M35 HYBRID serisi çevre dostu yenilikçi teknolojinin son yansıması olarak tanımlanıyor.

Infiniti’nin ilk hibrid aracı M35 HYBRID’de tek motorlu iki debriyajlı sistem sunan yenilikçi Infiniti Direct Response Hybrid teknolojisi kullanılıyor. Dekuplaj V6 motor, 7 vitesli otomatik şanzımana entegre 50 kW (68 PS) elektrik motoru ve oldukça hızlı bir şekilde boşalıp/şarj olma kapasitesine sahip lityum iyon aküden oluşan donanım paketi, klasik hibrid araçlara kıyasla elektriği çok daha etkin bir şekilde kullanan ve çok daha yüksek hızlarda sıra dışı sürüş performansı sunan bir hibrid meydana getiriyor.

Yüksek seviyedeki elektrik kullanımı sayesinde aracın yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu seviyesi, daha küçük ve daha düşük performanslı araçlarınkine eşdeğerken, V6 motoru sayesinde aracın yanal hızlanma ve arka tekerlekten çekiş performansı Infiniti’ye uygun seviyede kalıyor.

Yeni M35 HYBRID elektrikli motoru sayesinde100 km’de sadece 5.7 litre yakıt tüketirken, kendi sınıfında 162 g/km’lik CO2 emisyon değeri ile ilk sıraya yerleşiyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı