Buradasınız
Home > Güncel > Cep Telefonu’ndan Kontak Anahtarı’na

Cep Telefonu’ndan Kontak Anahtarı’na

Continental, otomotiv sektöründe bugün en çok rağbet gören trendler arasında yer alan araç erişimi, entegrasyon ve işletim konseptlerini Frankfurt’ta gerçekleştirilen 64. IAA International Motor Show’da sergiledi.

Continental’in “Sürüşünüzü Basitleştirin’ konsepti altında sunduğu ve dijital anahtarın akıllı telefona entegre edilmesiyle, cep telefonunu devrim yaratan akıllı bir otomobil anahtarına dönüştüren yaratıcı çözümü, fuar ziyaretçilerinden büyük ilgi gördü.

Continental’in bu yeni “akıllı” çözümü, araç sahiplerinin araçlarını ve yetkilendirilmiş cep telefonlarını kaydedebilecekleri güvenli bir web sitesi aracılığıyla aktive ediliyor. SIM kart, otomobile erişim yetkisini kapsayan korumalı, kurcalamaya dayanıklı bir veri kaydını kapsıyor. Bu ‘yakın saha iletişim (NFC) teknolojisi’ veri alışverişine olanak tanıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı