Buradasınız
Home > Güncel > Castrol Akademi Öğrencilerle Buluşuyor

Castrol Akademi Öğrencilerle Buluşuyor

Castrol’ün, teknik liseler ve yüksekokullar bünyesindeki öğrencilerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği Castrol Akademi, yeni öğretim yılında eğitimlerine Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki okullarla devam ediyor.

Madeni yağ alanındaki bilgi birikimini gençlere aktarmayı ve sektöre nitelikli çalışanlar yetiştirmeyi hedefleyen Castrol Akademi’nin uzman eğitmen kadrosu, Ekim ayı içinde Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Erzurum Meslek Yüksekokullarındaki Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri bölümü öğrencileriyle bir araya gelecek.  Ekim ayının eğitim takviminde Doğu illerimizin yanı sıra Eskişehir’de bulunan Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Yunus Emre Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, İnönü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi de bulunuyor.

Eğitimler aracılığıyla motor ve madeni yağ konusundaki teknik bilgilerin yanı sıra, öğrencilerin çalışacakları sektörü tanımaları ve geleceğin teknolojileri hakkında bilgi sahibi olmaları sağlanıyor.

Castrol Akademi, 2011-2012 yılında 1000’in üzerinde öğrenciye ulaşmayı hedefliyor. Castrol Akademi’nin çalışmaları, yapılacak planlama doğrultusunda, programa yeni liseler ve yüksek okullar eklenerek devam edecek. Castrol Akademili öğrencilere aynı zamanda BP Gemlik Tesislerini ziyaret etme ve staj imkanları da sağlanacak.

Castrol Akademi’nin, “sektörün geleceğine yatırım yapma” sorumluluğuyla hazırladığı kapsamlı eğitimlerde, “Motor Teknolojisi Ve Temel Motor Yağlama” başlığı altında yağın görevleri, motorun temel esasları, egzos emisyon normları, yağ spesifikasyonları ve onayları, servis uygulamaları başlıkları altında ayrıntılı bilgiler aktarılıyor. Otomotiv ve madeni yağ sektörünün de tanıtıldığı seminerlerde öğrenciler, güncel teknolojik gelişmeler hakkında bilgilendiriliyor ve seminer sonrasında katılım belgesi almaya hak kazanıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı