Buradasınız
Home > Güncel > Carlyle Grup DuPont Performans Boyaları’nı Satın Aldı

Carlyle Grup DuPont Performans Boyaları’nı Satın Aldı

Küresel alternatif varlık yöneticisi Carlyle Grup L.P. (NASDAQ: CG), 4,9Milyar $’a  DuPont Performans Boyalarının satın alımını tamamlayarak şirketin isminin Axalta Coating Systems olarak değiştiğini duyurdu.

Ulaşım ve sanayi sektörünün küresel boya tedarikçisi olan Axalta Coating Systems otomotiv ve ağır kamyon pazarındaki otomobil tamir servisleri ve orjinal ekipman üreticileri için boya ve uygulama ekipmanlarını geliştirerek üretim ve satışını yapıyor. Pazardaki güçlü yeri, Standox®, Spies Hecker® ve DuPont Refinish dahil küresel markalarla destekleniyor. Müşterilerin yüksek verimlilik, ve çevre dostu boyalar konusunda gelişen taleplerini karşılamak için geliştirilen, sınıfında en iyi, üçüncü jenerasyon su bazlı sistemler şirketin teknolojideki liderliğini vurguluyor.

Carlyle Grup başkanı Martin W.Summer “Axalta Coating Systems’e yatırım yaptığımız için çok heyecanlıyız ve inanıyoruz ki  şirketin güçlü pazar konumu ve  küresel ayak izi,  Çin ve Brezilya gibi hızla gelişmekte olan pazarlardaki  fırsatlardan yararlanarak büyümemizi sağlayacak. Sanayi ve ulaşım sektörlerindeki deneyimli yatırımcılar olarak, küresel tek Carlyle ağı  Axalta Coating Systems’in büyümesine ve değer yaratmasına yardımcı olacaktır.” dedi.

Bağımsız bir şirket olarak, Axalta Coating Systems boya sektöründeki 90 yılı aşkın bir temel üzerine inşa edilecektir. Şirket 130 ülkede 120,000’den fazla müşteriye hizmet vermekte ve boya sistemlerinin tüm yelpazesini müşterilerine sunmaktadır.

Şirket yönetim kurulu başkanı ve CEO’su Charlie Shaver “Axalta Coating Systems’ı bekleyen sonraki  heyecan verici süreçler  için sabırsızlanıyoruz. Küresel ölçekte tüm dünyada yer alan 35 fabrika ve önemli pazarlardaki  7 teknoloji merkezimizin,  Carlyle’ın sanayi odaklılığı ve küresel ağı ile birleşmesi gelecek için bize  iyi bir konum sağlamaktadır.” Diyor.

Axalta Coating Systems başkanı John G.McCool; ilerleme performansı ve mükemmelliyetçiliğe  ilave olarak müşterilerine system tabanlı yaklaşımlarının en büyük güçlerinden bir olduğunu belirterek şunları ekliyor. “Boyanın yanı sıra, ürünlerimizin etkin bir şekilde kullanımına yardımcı olacak geniş ekipman yelpazesini ve hizmeti müşterilerimize sunmaktayız. Dünya çapında  42 eğitim merkezimizde,  müşterilerimize ürünlerimizin ve uygulama ekipmanlarımızın nasıl kullanılacağı ile ilgili öğrenme fırsatları  sunmaktayız. Bu özellik, bize müşterilerimizin tercihlerini daha iyi anlayarak hizmetlerimizi geliştirmemizi sağlarken, müşterilerimizin de performans ve  verimliliklerini geliştirmelerine yardımcı olmaktadır.”

Axalta Coating Systems, aynı zamanda “Alesta® Powder Coatings, NAP-GARD® FBE Powder Coatings, ABCITE® Powder Coatings,” markaları ile toz boya pazarının dekoratif, mimari,genel endüstri ve araç boyama segmentlerine  hizmet vermektedir.

Axalta Coating Systems, yeni ismi 2013 yılının ikinci çeyreğinde resmi olarak başlayıncaya kadar,  önümüzdeki  birkaç ay boyunca DuPont Performans Boyaları olarak iş yapmaya devam edecektir.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı