Buradasınız
Home > Güncel > Cardata ile aracınızın değerini 10 saniyede öğrenin

Cardata ile aracınızın değerini 10 saniyede öğrenin

Türkiye’nin lider otomotiv datası şirketi Cardata’nın geliştirdiği “Cardata Fiyatlandırma Modülü” hayata geçti. Şirket bu hizmeti şimdilik otomobil bayileri, sigorta ve filo kiralama şirketleri ve banka ve finans kuruluşlarına sunuyor.

Herhangi bir aracın ikinci el değerini öğrenmek isteyen kullanıcı, aracın bilgilerini girerek güncel fiyatını 10 saniye içinde anında öğrenebiliyor. Cardata Türkiye Genel Müdürü Hüsamettin Yalçın, Türkiye otomotiv sektörüne çok önemli bir fiyatlandırma sistemi sunduklarının altını çizerek “Sektörde bugüne kadar Cardata gibi gelişmiş bir fiyatlandırma sisteminin olmaması açıkçası sektör için büyük bir eksiklikti, bu açığı da biz kapattık çünkü sahip olduğumuz güncel saha datası ve 11 yıldır Türkiye otomotiv pazarında edindiğimiz tecrübe ve know-how ile bu sistemi en doğru ve en gelişmiş şekilde biz yapabilirdik. Sektördeki benzer diğer uygulamalar ise ana işi ‘data işi’ olmayan, farklı iş kollarından zorlama ile türetilmiş uygulamalar ve ne yazık ki fiyatlandırmada kısıtlı marka ve model sunuyorlar ve fiyatlandırabildikleri araçların değerleri de otomotiv sektörünün kabul ettiği ikinci el fiyatlarından maalesef çok uzak. Biz ise sadece ana işimizi yapıyoruz, o da 2.el araç fiyatlandırma işi ve bunu da doğru bir şekilde yapıyoruz, çünkü işimiz bu. Zaten Cardata’nın Türkiye’nin en doğru ve en güncel 2.el araç değerlerini sunması gibi oldukça iddialı bir söylem ile çıkması da bundan kaynaklanıyor. Bizim farkımız güncel olmamız, bizim farkımız datamızın doğru olması, bizim farkımız tüm marka, model ve yılları kapsıyor olmamız.” dedi. Yalçın, sistemi kullananların fiyatlandırma modülünün kolay kullanımı ve doğru fiyatı vermesinden memnuniyetlerini dile getirdiklerini sözlerine ekledi. Modülün şu anda 5 otomobil markasının tüm Türkiye çapındaki 250 adede yakın bayisi, 7 filo kiralama şirketi, 5 sigorta şirketi ve 4 banka tarafından kullanıldığı bilgisini veren üst yönetici, bu yılın ilk çeyreğinin sonunda çalışılan kurum sayısının 2 katına çıkacağını belirtti.

Zaman kazandırıyor, kayıpları azaltıyor

Tüm değerlendirme modüllerinde olduğu gibi Cardata sisteminde de data en önemli parametreyi oluşturuyor. Cardata’nın elindeki data setinin on milyonları aştığını belirten Hüsamettin Yalçın, sahip oldukları bu data setlerinin ve sahadan toplanan güncel gerçekleşme fiyat datasının birleşimi ile en doğru ve güncel ikinci el fiyata kolaylıkla ulaşabildiklerini söyledi.

Yalçın, otomobil bayilerinin takas alımlarındaki en büyük rahatlığı ve yardımcısı olan sistemin, bayilere hem zaman kazandırdığı hem de en doğru fiyata anında ulaşarak muhtemel kayıpların önüne geçtiğini kaydetti. Otomobil bayileri sistemi kullanarak takasa alacakları araçlara saniyeler içinde doğru fiyat verebiliyor ve böylece 0 km araç satışlarına da ivme kazandırabiliyorlar.

Cardata; Türkiye ikinci el pazarındaki tüm marka ve modellerin güncel ve doğru fiyat değerini sadece 10 saniyede verebilen, fiyat sorgusu yapılan her otomobilin teknik ve donanım bilgilerini getire, gelişmiş hasar/ekspertiz özelliği ile aracın tüm hasar, boya ve parça değişimlerine göre fiyatlandırma sunabilen, hem otomobil bayisine/satıcısına hem de müşteriye ayrı ayrı alım ve satım fiyatı sunabilen, ikinci el değerlerinin yanısıra araçların 0km fiyatlarını da hızlıca öğrenebileceğiniz, tek tek sorgu yerine toplu sorgulama yaptırabilen, internet’in yanısıra hem IOS hem de Android mobil uygulamasına sahip, filo şirketlerinin RV çalışmaları için doğru data sunabilen ve filo şirketlerinin güncel araç parkı değerlendirme çalışmaları için doğru data sunabilen tek sistem olma özelliğiyle öne çıkıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı