Buradasınız
Home > Güncel > Captiva Rekora Koşuyor

Captiva Rekora Koşuyor

Chevrolet Captiva

Chevrolet, Ağustos ayında 695 adet Captiva 4×4 perakende satışı gerçekleştirerek Türkiye’deki en yüksek aylık 4×4 SUV satışına ulaştı. Ağustos ayında Türkiye’de satılan toplam 4×4 SUV adeti 2427  adet olurken, Chevrolet 695 adet Captiva ile segmentten yüzde 28,64 pay almış oldu.

Chevrolet Türkiye Genel Müdürü Murat Aydın konuyla ilgili görüşlerini şöyle açıkladı : “Son derece rekabetçi olan Türkiye pazarında Türkiye’nin En Dinamik Otomobil Markası olma vizyonu ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz. 4×4 SUV segmentindeki başarılı modelimiz Captiva, 2009 senesini kendi segmentinde lider olarak kapattı. 2010 yılında ise sadece liderlikle yetinmeyeceğimizi rakiplerimizle aramızı daha fazla açmamız gerektiğini planlamıştık. 2010 yılı Ağustos ayında gerçekleştirdiğimiz 695 adetlik satış ile Türkiye 4×4 SUV tarihinde en yüksek aylık satış rekorunun sahibi olurken, iddialı bir şekilde açık ara liderliğimizi de devam ettiriyoruz. Bu rekoru kırarken malesef müşteri taleplerinin tamamını karşılayamadık. Captiva’nın gösterdiği bu olağanüstü başarının sebeplerine bakacak olursak bir çok birbirini tamamlayan faktörü görebiliriz. Son derece dinamik ve akıcı tasarım, 150 beygir gücündeki  ekonomik dizel motoru, standart tam otomatik vites donanımı, 7 koltuk özelliği, yüksek ikinci el değeri, nerede ise yok denecek kadar az satışsonrası müşteri ürün şikayeti, bir pazarlama araştırmasına konu olabilecek modelin ruhuna son derece yakışan efsanevi denilebilecek inci beyazı gövde rengi – bej deri döşeme kombinasyonu.

Ağustos ayının başından itibaren 2011 model yılı satışına başlanan Captiva 4×4’ün fiyatı 69 bin 470 TL’den başlıyor. Müşteriler tarafından özellikle talep alan, Captiva 4×4 “Sportif Krom Aksesuar Kiti” 1250 TL’lik özel avantajlı fiyatı ile Eylül ayı içinde de  sağlanabiliyor. Captiva 4×4 Sportif Krom Aksesuar kiti içinde yan basamaklar, arka lamba krom çerçeve, ön tampon alt yüz ve ön sis farı çerçevesi bulunuyor.

150 beygir gücündeki  2.0 litre turbo dizel motor ve otomatik vites ile sunulan Chevrolet Captiva’da ,  8 yönlü elektrikli sürücü koltuğu, elektronik iklim kontrollü klima, pusula, 18 inç hafif alaşımlı alüminyum jantlar, yol bilgisayarı, 6lı CD/MP3 çalar, arka park sensörü, deri koltuk gibi çok sayıda konfor özelliği sunuluyor.

Güvenlik ve 4×4 sürüş özellikleri; 10 adet (ön, yan ve perde ) hava yastığı, ESP (Elektronik Denge Kontrol Programı) sistemine entegre edilmiş HBA (Hidrolik Fren Destek Sistemi), Darbe emici çelik güvenlik kafesi, DCS (İniş Kontrol Sistemi), ARP (Devrilmeye Karşı Aktif Koruma Sistemi), LRS (Yatay Sürüş Süspansiyonu Sistemi) ve EBD (Elektronik Kontrollü Fren Güç Dağılımı)  tüm Captiva’larda standart olarak sunuluyor .

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı