Buradasınız
Home > Güncel > Camaro’nun Fiyatı Açıklandı

Camaro’nun Fiyatı Açıklandı

Chevrolet markasının ikonik spor otomobili ve “Dünya’da Yılın Otomobil Tasarımı” ödülüne sahip Camaro modelleri, hem Coupe hemde Cabrio modeli ile Türkiye pazarına girdi. Camaro’ların fiyatları 95 bin Euro’dan başlıyor.

Chevrolet Türkiye Genel Müdürü Tolga Atmaca “Camaro zaten dünya çapında efsanevi bir model. Dolayısıyla Chevrolet Camaro’nun satışı bizim için de heyecan verici bir süreç. Şu anda 11 adet Chevrolet Camaro satış ve satış sonrası hizmet verecek bayiliğimiz bulunuyor. Efsanevi Chevrolet Camaro’nun da pazara sunulması ile otomobil pazarında yeni bir segmente hitap ediyor olacağız. Chevrolet Camaro’nun Türkiye pazarına geleceğini duyurduğumuz ilk andan bu yana modelimize ilgi büyük” dedi.

Ayrıntılara verilen önem ve tasarım anlayışının yeniden harmanlanması, yeni Camaro’nun iç mekan tasarımını tanımlıyor. Kare çerçeveli ve yuvarlak göstergeli, derinlemesine yerleştirilmiş bir çift gösterge grubu, efsanevi Camaro’ların izlerini taşıyor.

Motor

569 Nm tork üreten 432 beygir gücündeki 6.2 litre V8 motoru, yeni Camaro’nun atak ve güçlü görünümüne uygun olan gücü vurguluyor. Chevrolet Camaro, altı ileri otomatik şanzımanda ise, 405 beygir/556 Nm sağlıyor ve içerdiği yakıt tasarruflu GM Aktif Yakıt Yönetim sistemi ile de düşük yük şartlarında sadece dört silindir kullanabilme özelliğine sahip olabiliyor.

Camaro Coupe ve Convertible

Kuvvetli, alçak duruşu ve orijinal konsepte sadık kalan önden arkaya gövde oranlarına sahip yeni Camaro Cabrio’nun tasarımı, coupe tasarımından izler taşıyor. otomobilin üstünü açmak yalnızca 20 saniye sürüyor. Kalın, dayanıklı ve oldukça sessiz bir sürüş sağlayan akustik malzemelerden üretilen Camaro Cabrio’nun arka camı ise, özel buğu önleyici özelliğe sahip.

Elektronik Stabilite Kontrol Programı (ESC) ve çekiş kontrolü standart donanım olarak gelen Camaro’da, daha yüksek performans amaçlı kullanım için ayarlanabilen bir spor modu da bulunuyor. Ayrıca 6-ileri manuel şanzıman ile Camaro, sürekli olarak hızlı kalkış sağlayan bir kalkış kontrolüne olanak tanıyor. Dört pistonlu alüminyum Brembo kaliperler ile frenlenen geniş ve havalandırmalı diskler (355/365 mm), etkileyici bir fren performansı sunuyor. Camaro, çift kademeli ön hava yastıkları, ön koltuğa monte edilmiş boyun hava yastıkları ve tüm yolcular için perde hava yastıklarını içeren kapsamlı güvenlik özelliklerini de beraberinde getiriyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı