Buradasınız
Home > Güncel > C4’ün Tercihi Michelin Energy™ Saver

C4’ün Tercihi Michelin Energy™ Saver

Michelin / Citroen C4

Michelin ve Citroën, ortak bakış açısına sahip iki önemli Fransız markası olarak, işbirliği konusunda uzun bir geçmişe sahip.

Bu iki marka, geliştirme kapasitelerini artırmak için yeniden bir araya geldi. Tamamen yenilenen ve geçtiğimiz eylül ayında tanıtılan Citroën C4’te, bu otomobilin lansmanından kısa bir süre önce tanıtılan son nesil Michelin Energy™ Saver lastikleri standart olarak sunuluyor.

İki ortak, birlikte çalışarak rakipsiz enerji performansı sunan bir lastik üretti. Yeni Citroën C4’e takılan Michelin Energy™ Saver lastikleri CO2 emisyonunu kilometre başına 5 gram azaltmakta ve lastik ömrü üzerinden 90 litreye kadar yakıt tasarrufu yapıyor.*

Son nesil Michelin Energy™ Saver lastiklerinin gücü ve etkinliği, performans dengesinde yatıyor. Çünkü bu lastik yakıt tasarrufunu iyileştirmeye önemli ölçüde yardım etmenin yanı sıra sürüş güvenliğini artırıyor ve uzun ömürlülük sunuyor.

Energy™ Saver’ın bu üç alanın hepsinde gösterdiği üperformans ve çevresel verimliliği birleştiren yeni Citroën C4’ün standartlarıyla tamamen uyumlu.

Michelin Energy™ Saver lastikleri, Citroën ürün gamındaki modellere ilk olarak takıldığından beri, iki şirket de yakıt tüketimini ve karbon emisyonunu sırasıyla yaklaşık 30 milyon litre ve 72 bin ton azaltarak, önemli kazanımlar elde ettiler.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı