Buradasınız
Home > Güncel > C4 Kabuk Değiştirdi

C4 Kabuk Değiştirdi

Citroën; 2010 yılı başında satışa sunduğu Yeni C3’ün ardından şimdi de Yeni C4 ile yollara çıkmaya hazırlanıyor.

Yeni C4’ün gövde hatlarını araca entegre edilmiş kromaj ayrıntılar, dinamik ön farlar ve hafif alaşımlı ışıltılı jantlar süslüyor. Aracın kişiselleştirilebilen konfor özellikleri ile kullanıcılar, sürücü göstergelerinin renklerini ayarlayabilme, “polifonik” sesli alarmlarını seçebilme, klimaya özel ayar yapabilme ve yeni ses sistemi sayesinde zengin surround müzik eşliğinde yolculuk yapma fırsatına sahipler. Yeni C4’ün ön koltuklarında yer alan masaj fonksiyonu sayesinde yolculuk sırasında maksimum rahatlığı yaşamak mümkün.

Uzunluğu 4,33 m, genişliği 1,79 m, yüksekliği ise 1,49 m olan Yeni C4 mevcut modele göre sadece 5 cm daha uzun, 2 cm daha geniş ve 3 cm daha yüksek. Toplam 408 litrelik bagaj hacmi, kullanışlı kübik alanları ve taban seviyesinin daha düşük olması sebebiyle daha kolay bir yükleme fonksiyonu sunması otomobili rakiplerinden farklılaştıran önemli özellikler arasında yer alıyor.

EGS (Elektronik Vites Sistemi), yokuşta kalkış desteği, elektronik park freni, İstem Dışı Şerit Değiştirme Uyarı Sistemi ve Xenon çift-fonksiyonlu yönlendirmeli ön farlar gibi daha önce mevcut olan teknolojilere ek olarak Yeni C4; B segmentinde bugüne kadar kullanılmayan yeni teknolojileri de kullanıcılar ile buluşturuyor. Yenilenen otomobil sahip olduğu kör nokta izleme sistemi, dönüş aydınlatma sistemi, hız sabitleyici, yollara göre hız hafızası fonksiyonlu hız sınırlayıcı ve eTouch isimli yeni inovatif sistemi ile kullanıcılara keyifli bir yolculuk vaat ediyor.

Yolculuk sırasında acil durum desteğinin yanı sıra sürücülerin kendi sürüş tarzlarını ve yakıt tüketimlerini izleyebilmelerini sağlayan yeni eTouch sistemi, yakıt ekonomisi için sürücülere tavsiyelerde bulunarak, sürücülerin otomobilin durumu hakkında bilgi almasını ve bakım veya servis ihtiyacı olup olmadığını öğrenmesini sağlıyor.

Citroën’in yeni mikro-hibrid e-HDi aktarma mekanizmalarıyla tüketiciye sunulacak olan Yeni C4, karbondioksit emisyonunu ilk modellerde 109 g/km’ye, gelecekteki modellerde ise 99 g/km’ye indiren yeni nesil Stop & Start sistemine de sahip olacak. Otomobilde kullanılan Michelin Energy™ Saver lastikleri de emisyonun düşürülmesine ve yakıt ekonomisine önemli oranda katkı sağlıyor.

Fransa’da üretilen Yeni C4, Eylül ayında Paris Motor Show’da gerçekleştirilecek lansmanın ardından 29 Ekim-7 Kasım 2010 tarihleri arasında İstanbul Auto Show’da otomobil meraklıkları ile buluşacak

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı