Buradasınız
Home > Güncel > C-Elysee Autoshow’da Görücüye Çıktı

C-Elysee Autoshow’da Görücüye Çıktı

Otomotiv sektöründe “Créative Technologie” imzası ile ilerleyen CITROËN; otomobil sektörünün kalbinin attığı ve bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Uluslararası İstanbul Otomobil Fuarı’nda yeni modelleri ve sürprizleri ile yerini aldı.  Citroën modelleri , fuarın basına özel açılış gününde Citroën Genel Müdürü  Frederic Banzet’in ve  Citroën Türkiye Genel Müdürü Bahattin Tatoğlu ‘nun da hazır bulunduğu stantta otomobilseverlerle buluştu.

2012 yılının ilk 9 ayında çarpıcı bir satış başarısı elde eden Citroën, yeni dönemde  lokomotif rolünü üstlenecek olan modeli C-Elysée lasmanını İstanbul Auto Show Fuarı’nda gerçekleştirdi.

Lansmanda konuşan Citroën  Genel Müdürü Frederic Banzet ; “Citroën markası için  oldukça önemli bir gün yaşıyoruz ve  bugün Türkiye’de CITROEN C-Elysée’nin lansmanını yapıyoruz.

Bu araç ile pazardaki satışlarımızı hızlandıracağız. C-Elysée için Türkiye bir kilit ülke ve tek başına dünyada C Elysée satışlarının yüzde 30’unu temsil edecek.

Günümüzde Citroën satışlarının üçte biri Avrupa dışına yapılıyor. Citroën olarak 2020’den önce satışlarımızın %50’sinin  Avrupa dışına olmasını bekliyoruz. Örneğin; 2012 yazından itibaren Çin’de, DS serisini sattığımız 2. ortak yapıyı başlattık, Latin Amerika’da ise iki kilit lansman ile satış hacimlerimiz hedefine ulaşmış olacak, Ve son olarak Rusya’da ise satışlarımız mevcut ülke pazarından daha fazla bir artış sergiliyor. Madem uluslar arası performanslardan bahsediyoruz, Türkiye’de markamızın performansının altını bir kez daha çizmek istiyorum. Düşüş olan bir pazarda bizim hacimlerimizin artışta oluşuna dikkat çekmek isterim. 2009 yılından  itibaren Citroën Nemo ve en fazla satılan C4 modeli sayesinde hacimlerimizi ikiye katladık. Bu yolda ilerlemek ve özellikle uluslar arası gelişimimizi arttırmak için kozlarımız mevcut. Bu konuda DS serisi ve C serisi bizim en büyük kozlarımız. Diğer yandan Türkiye’de gelecek ilkbaharda satılacak olan DS3 Cabrio’yu halka ilk görünmesinden bir ay sonra burada size tanıtmaktan büyük keyif duyuyorum. Teknoloji ile yaratıcılığı bir araya getirmek CITROEN’in her zaman yaptığı şeydir, bu bizim DNA’mızda vardır“ dedi.

Citroën Türkiye Genel Müdürü Bahattin Tatoğlu ise; “Bayraktar Grubu bünyesinde Citroën olarak ilk kez Türkiye pazarında satışa sunacağımız yeni sedan modelimiz C-Elysée ile orta sınıf sedan pazarına yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyoruz. Citroën tüm uluslar arası pazarlarda olduğu gibi Türkiye’de de büyüyor ve önümüzdeki dönemde büyümesine devam ederek 40 binli adetlere ulaşacak’’ dedi.

GTbyCitroen / Autoshow / Citroen

Dünyada ilk olarak Türkiye’de satışa çıkacak olan C-Elysée, Citroën’in yeni globalleşme stratejisinin ilk ürünü olarak dikkat çekiyor ve marka için önemli bir yere sahip. C-Elysée’nin yanısıra Citroën’in spor otomobile bakış açısını yansıtan GTBYCITROËN’de fuar boyunca incelenebilecek modellerden biri.

Stantta sergilenen modeller arasında ise; ilk defa Türk otomobilseverlerin karşısına çıkan DS serisinin en yeni iki temsilcisi DS5 Hybride ve DS3 Cabrio’nun yanı sıra C1, C3, C4, Berlingo ve Nemo gibi modeller de ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

Citroën, farklı tercihlere hitap eden birbirinden özel modelleri fuar süresince görülebilecek.

CITROËN standında rally severler içinde süprizler var. Ziyaretçiler 4D sinema teknolojisi ile kendilerini Dünya Ralli Şampiyonası’nın efsanevi sürücüsü olan ve  üst üste 9. şampiyonluğunu ilan eden Sebastian Loëb ile birlikte yarışma imkanı yakalıyorlar.

DS3 Cabrio / Autoshow / Citroen

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı