Buradasınız
Home > Güncel > Bursa’dan Offroad Geçti

Bursa’dan Offroad Geçti

Offroad Bursa Ahmet Tınkır

TOSFED’in takviminde bulunan 2010 Türkiye Off-Road Şampiyonası’nın 3. yarışı, Bursa Alternatif Sporlar Kulübü’nün (BASK) organizasyonuyla 22-23 Mayıs 2010 tarihlerinde Gürsu Yamaç Paraşütü Tesisleri Gürsu – Bursa’da gerçekleştirildi.

Hafta sonu yağan sağanak yağmurun etkisiyle oldukça ağırlaşan parkurda yarışmacılar puan mücadelesinde zorlandı. 2010 Türkiye Off-Road Şampiyonası’nın 3. yarışına hem S4 sınıfı’nda, hem de Genel Klasmanda birinci sırada başlayan ve Monroe Amortisör sponsorluğunda yarışan Nihat Keskin-Yasemin Toker ikilisi Cumartesi günü koşulan orman etablarında ağır çamur ve kaygan zemini aşmaya çalışırken yaşadıkları mekanik arıza probleminden ötürü 2. gün start alamadı.

2 ayak, 4 kısımda 8 özel etapta 133,65 km. yol kat eden ekiplerde Genel Klasmanda İnci Akü takımından Ahmet Tınkır-Rafet Yılmaz ikilisi birinciliği kazanırken, Monroe’nun ürün desteği sağladığı ekiplerden Aroma Off Road takımından Erkan Birinci-Arman Özdemir ikilisi ikinci ve Güneş Top-Selçuk Akkafa ikilisi ise üçüncü oldu. Sınıflarda; S1’de Yunus Ayhan-Bilal Karamemiş, S2’de Erkan Birinci-Arman Özdemir, S3’de Güneş Top-Selçuk Akkafa, S4’de Ahmet Tınkır-Rafet Yılmaz birinci oldu.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı