Buradasınız
Home > Güncel > Bu Qashqai 7 Kişilik

Bu Qashqai 7 Kişilik

Nissan Qashqai + 2

Nissan, X-Trail platformu üzerine geliştirilen  yedi koltuklu Qashqai+2’yi satışa sundu.

Qashqai+2, Qashqai’nin sert ve karakteristik tasarım çizgisini ön kısımda aynen korurken, yan ve arka camlardaki tasarım farklılıklarıyla kardeşinden ayrılıyor.

Qashqai+2’ nin Qashqai’ den 21 cm daha uzun olması etkisini aracın iç hacminde de gösteriyor. Daha geniş arka diz mesafesi, 7 kişilik oturma alanı sunan 3. sıra arka koltuklar ve büyük bagaj hacmi aracın en belirgin özellikleri arasında yer alıyor. Bagaj zeminine gizlenen bu koltuklar, kapalı pozisyondayken zeminin iç kısmında kalacak şekilde tasarlanmış olduğu için bagaj alanında düz bir yükleme olanağı sunuyor.

Qashqai+2 üçüncü sıra koltuklar açıkken 130 litre, kapalıyken 450 litre ve arka koltuklar yatırılıldığında da 1520 litre yükleme alanına sahip. ESP sisteminin standart donanımda yer aldığı aracın 2.0 litrelik dizel otomatik vitesli versiyonunda All Mode 4×4 Çekiş Sistemi standart olarak sunuluyor.

Qashqai+2, 1.6 litre benzinli, 1.5 litre dizel düz vites ve 2.0 litre dizel 4×4 otomatik vites seçenekleriyle satışa sunuluyor. Panaromik cam tavan, hız sabitleme sistemi, Nissan Connect, renkli geri görüntü kamerası, Bluetooth, çift taraflı otomatik klima, deri döşeme ve xenon farlar gibi özelliklerin sunulduğu araçta 3 farklı donanım seçeneği bulunuyor. Qashqai+2’nin anahtar teslim satış fiyatı 58 bin 490 TL’den başlıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı