Buradasınız
Home > Güncel > Bu Otomobile Sadece 2 Türk Sahip Olacak

Bu Otomobile Sadece 2 Türk Sahip Olacak

İtalyan lüks spor otomobil üreticisi Maserati’nin GranCabrio adını verdiği ve göz alıcı tasarımıyla dikkat çeken yeni modelinin en sportif versiyonu, 81. Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilk kez tanıtıldı. Sadece 2 adetlik ülke kotasıyla ve yaklaşık 270 bin Euro’luk fiyatla Tofaş çatısı altındaki FerMas tarafından Türkiye’de siparişe açılan Maserati GranCabrio Sport, yaz aylarında ilk sahiplerine teslim edilecek. Maserati GranCabrio Sport, görsel açıdan diğer Maserati GranCabrio versiyonlarından siyah renkli ızgara ve beyaz yan çizgilerle sarılmış siyah renkli dış kaplamaya sahip farlarıyla ilk bakışta ayrılıyor. 1950’li yılların Maserati yarış otomobillerinde kullanılan ve aynı zamanda İtalya’nın ulusal renklerinden esinlenerek gövde rengi seçeneklerine eklenen yeni yarış tipi kırmızısı (Rosso Trionfale) seçeneği de yine araçta sunulan görsel yeniliklerin arasında yer alıyor.  Kumaş katlanabilir tavana sahip Maserati GranCabrio Sport, 2940 mm’lik aks mesafesiyle aynı zamanda sınıfının arka koltukta yolcularına en uzun diz mesafesi sağlayan modeli olarak farkını ortaya koyuyor.

Maserati Quattroporte ve GranTurismo modelleri gibi Pininfarina imzası taşıyan Maserati GranCabrio Sport, 4.7 litrelik V8 motorun daha güçlü ve yakıt tüketimi yönünden daha verimli bir versiyonu ile hayat buluyor. 450 HP güç ve 510 Nm tork üreten bu motor, Maserati’nin “Sürtünme Azaltım Programı” sayesinde % 6 oranında daha fazla yakıt ekonomisi sağlayabiliyor. 285 km/s’lik maksimum hıza erişen Maserati GranCabrio Sport, MC Auto Shift yazılımıyla donatılmış 6 ileri otomatik şanzımanıyla da dikkat çekiyor. Daha sportif bir ayar sunan Skyhook aktif süspansiyon sistemine sahip Maserati GranCabrio Sport, aynı zamanda oluklu-delikli ve iki kat döküme sahip fren diskleriyle ilk müşterilerine teslim edilecek.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı