Buradasınız
Home > Güncel > Bu Kez Stoner

Bu Kez Stoner

MotoGP / Casey Stoner

Dünyanın en önemli motosiklet yarışı olan MotoGp’de sezonun 13. yarışı Aragon Grand Prix’sinde gerçekleşirken zafer bu kez Ducati pilotu Casey Stoner’in oldu.

Aragon’daki performansıyla bu sezon ilk zaferini elde eden Stoner’i genel klasmanda zirveyi zorlayan Dani Pedrosa sadece 5.148 saniye ile takip ederken, Nicky Hayden de üçüncü sırada yarışı tamamlamayı başararak, bu sezon ilk kez podyuma çıktı.

Toplam 23 tur üzerinden koşulan yarış müthiş bir çekişmeye sahne olurken, genel klasmanda lider konumda bulunan ve bu sezon şampiyonluk için en önemli adat gösterilen Jorge Lorenzo ilk kez podyuma çıkamadı.

Son tura üçüncü sırada giren Lorenzo, Hayden’in beklenmedik atağına karşılık veremeyince dördüncülükle yetinmek zorunda kaldı ancak şampiyonluk yolunda yine önemli puanlar almayı başardı.

Yarışın sonunda genel klasmanda lider Lorenzo ile takipçisi Pedrosa arasındak puan farkı 56’ya indi ve gelecek yarışlar büyük önem taşımaya başladı.

Her yarışta olduğu gibi bu yarışta da kazalar kaderi belirledi. Andrea Dovizioso son turda düşerek yarış dışı kalınca, Ben Spies rahat bir beşincilik almış oldu. Valentino Rossi altıncı olurken, Marco Simoncelli ve Alvaro Bautista ilk sekiz arasında yer aldı. Randy de Puniet ise 16. turda yaptığı kazadan şans eseri yara almadan kurtuldu.

[table id=32 /]

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı