Buradasınız
Home > Güncel > Bu Kez Puan Alamadı

Bu Kez Puan Alamadı

Comer SPA takımı adına Poliset, IQ Travel ve Mevsim Baharat desteğinde yarışan 13 yaşındaki milli karting sporcumuz Ayhancan Güven,  WSK Master Series Dünya Şampiyonası 4.ayağından puansız dönd

1037 metre uzunluğundaki Siena pistinde gerçekleştirilen organizasyonda çarşamba günü antreman turları hava şartları nedeni ile zorlu geçti. Yağmurun ara ara yağması ve hava şartlarının sürekli değişkenlik göstermesi ayarlar açısından pilotlara zorlu anlar yaşattı. Yağmur ayarlarında başarılı olan Comer SPA takımı, kuru zemin ayarlarında istediği performansı yakalayamadı.

Perşembe ve Cuma günü yapılan resmi antremanlarda sürekli farklı ayarlar deneyen Ayhancan Güven, sıralama turlarında 72 pilot arasında 34. olabildi. Cumartesi günü yapılan 4 ayrı eleme yarışında sırası ile 11, 13, 3 ve 18. olarak yarı final yarışında 10. olarak start aldı.

Aracından istediği performansı alamayan Güven, yarı final B grubunu 14. sırada tamalaydı ve final yarışına 26. olarak başladı. Finalde ancak 3 rakibini geride bırakabilen genç pilot, WSK Master Series 4.ayağını 23. sırada tamamlayabildi. Ayhancan, kendi adına 5 ayrı motor ve değişik şase ayarları denemesi sonuçsuz kalınca büyük umutlarla gittiği Siena pistinden puansız döndü.

Ayhancan sezona 01-03 Temmuz 2011 tarihlerinde Viterbo pistinde düzenlenecek olan İtalya Karting Şampiyonası 3.Yarışı ile devam edecek…

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı