Buradasınız
Home > Güncel > Bu Kez Pedrosa

Bu Kez Pedrosa

MotoGP’de sezonun 11. ayağının yapıldığı ABD’nin Indianapolis Pisti’nde Dani Pedrosa rüzgarı esti. Vatandaşı Jorge Lorenzo’nun haftalardır süren yarış kazanma serisini bozan Pedrosa, Indianapolis’de zafere ulaşan isim oldu.

Bu sezon üçüncü zaferine imza atan Repsol Honda sürücüsü Pedrosa elde ettiği puanlarla genel klasmanda 251 puanla liderliğini koruyan Lorenzo ile arasındaki farkı da kapatmaya başladı. Pedrosa aynı zamanda MotoGP’de bir sezon içinde üçüncü kez yarış kazanarak, kariyerinde bir ilke de imza attı.

Pedrosa’yı Indianapolis’de Ben Spies takip ederken, yarışta üçüncü sırayı ise Fiat Yamaha pilotu Jorge Lorenzo aldı.

Yarışa ikinci sırada başlayan Pedrosa kısa sürede en hızlı turları atarak, yerini korumayı başardı ve önde başlayan Spies ile arasındaki farkı da hızla kapattı. Yarışın  yedinci turunda Spies’ın tecrübesizliğinden de yararlanan Pedrosa şık bir hamleyle bir anda öne geçmeyi başardı ve yarış sonuna kadar bu pozisyonunu koruyarak, Spies’ın 3.575 saniye önünde kupaya uzanmayı bildi.

Bu sezon son kez Fiat Yamaha için yarıştığını açıklayan Rossi dördüncü, Pedrosa’nın takım arkadaşı Dovizioso ise beşinci oldu. Altıncı sırayı ise Ducati pilotu Nicky Hayden almayı başardı.

MotoGP tutkunlarının gönlünde taht kuran İtalyan Valentino Rossi, gelecek yıl Ducati takımı adına yarışacak. Eski dünya şampiyonu Casye Stoner ise Ducati’den Honda’ya geçeceğini açıklamıştı. Herkesin merak ettiği Jorge Lorenzo ise şimdilik transfer konularında sessiz ve takımda kalacağının sinyallerini veriyor.

[table id=25 /]

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı