Buradasınız
Home > Güncel > Brisa Rakamları Açıkladı

Brisa Rakamları Açıkladı

Bridgestone ve Sabancı Holding ortaklığıyla faaliyet gösteren Brisa, Ocak – Mart 2011 döneminde geçen yılın aynı dönemine göre toplam satışlarında yüzde 43 artış göstererek 281 milyon 72 bin TL’lik satış geliri elde etti. Brisa’nın net karı ise yine geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 33 artışla 16 milyon 318 bin TL’ye ulaştı. Yine aynı dönemde faiz, vergi, amortisman öncesi karda (FVAÖK) 40 milyon 827 bin  TL ile yüzde 56 oranında artış sağladı.

Şirketin, 2011’in ilk çeyreğine ait finansal verilerine ilişkin olarak Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklama ardından Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman sonuçları değerlendirdi. Bayman yaptığı değerlendirmede, “2011 yılının ilk çeyreğinde yakalamış olduğumuz performansla, yıla güçlü bir başlangıç yapmamızdan dolayı mutluluk duyuyoruz. Bu dönemde 2010’un ilk çeyreğine oranla iç pazar satışlarımızı yüzde 50, ihracatımızı ise yüzde 35 artırdık. Beklenenin üzerinde sergilediğimiz bu performans ile sağlıklı büyümemizi sürdürecek, bu sürdürülebilir büyüme ile ülke ekonomisine ve endüstriye katkı sağlamaya devam edeceğiz. İlk üç ayda yakaladığımız başarılı performansımızı 2011’in kalan çeyreklerine de taşımak en önemli hedeflerimiz arasında yer alıyor. 2011’de de endüstrinin lider markası olmayı sürdüreceğiz” dedi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı