Buradasınız
Home > Güncel > Brisa Finansal Sonuçları Açıkladı

Brisa Finansal Sonuçları Açıkladı

Brisa, 2011 yılı dokuz aylık finansal sonuçlarını açıklarken, marka Ocak – Eylül 2011 döneminde geçen yılın aynı dönemine göre toplam satışlarında yüzde 36 artış göstererek 942 milyon 438 bin TL’lik satış geliri elde etti. Brisa’nın net karı ise yine geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 35 artışla 47 milyon 479 bin TL’ye ulaştı. Yine aynı dönemde faiz, vergi, amortisman öncesi kar da (FVAÖK) 113 milyon 992 bin TL ile yüzde 41 oranında artış sağladı.

Şirketin, 2011 yılının ilk 9 ayına ait finansal verilerine ilişkin olarak bugün Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamanın ardından Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman sonuçları değerlendirdi. Bayman yaptığı değerlendirmede, “ 2011 yılının ilk 9 ayını geçen dönemlerde olduğu gibi yükselen bir grafik ile kapattık. Bu yükselişin yıl sonunda da aynı istikrarda süreceğine inanıyoruz. Dünya piyasalarında yükselen tansiyon ve tedirginlik kendini gösterse de, planlarımızda revizyon yapmamızı gerektirecek bir durum oluşmadı. Biz aynı hedefler ile ilerliyoruz. 2 haneli rakamlarda büyüme hedefimizi sürdürüyoruz.” dedi.

Bayman ayrıca, Türk ekonomisinin öncelikli konusu cari açığın azaltılması açısından yerli üretim ve ihracatın önemine dikkat çekti. Bayman, “Hükümetimizin de teşvik ettiği yerli üretim konusuna çok önem veriyoruz. Türk mühendis ve işçilerinin emeği ile üretilen ürünlerimizin dünya pazarlarındaki performansından da gurur duyuyoruz” dedi.

2010 yılının ilk 9 ayına oranla ihracat rakamlarını yüzde 40 artırdıklarını belirten Hakan Bayman sözlerine şöyle devam etti : “Brisa olarak Lassa markamızla 50’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. İhracat gücümüz ve gelirlerimiz, döviz maliyetlerimize karşı doğal bir finansal koruma oluşturuyor. İhracatta elde ettiğimiz yüzde 40’lık artış başarısını önümüzdeki dönemlerde de sürdürmek öncelikli hedeflerimizden biri. Brisa olarak ana hedefimiz ise; yurtiçinde; pazarın üzerinde büyüyüp, ihracat performansımızı da daha ileri taşıyarak, ciromuzdaki güçlü büyüme oranını sürdürmek.”

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı