Buradasınız
Home > Güncel > Brisa Büyümeye Devam Ediyor

Brisa Büyümeye Devam Ediyor

Brisa, Ocak – Haziran 2012 döneminde geçen yılın aynı dönemine göre toplam satışlarında yüzde 9 artış sağlayarak 659 milyon 424 bin TL’lik satış geliri elde etti. Brisa’nın net karı ise 28 milyon 857 bin TL olarak gerçekleşti.

Bridgestone, Lassa ve Bandag, markalarıyla Türkiye lastik endüstrisinin lider kuruluşu Brisa, 2012 yılı ilk altı aylık finansal sonuçlarını açıkladı. Brisa, Ocak – Haziran 2012 döneminde geçen yılın aynı dönemine göre toplam satışlarında yüzde 9 artış sağlayarak 659 milyon 424 bin TL’lik satış geliri elde etti.

2012’nin ilk altı aylık finansal sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman; lastik endüstrisinde hem küresel ekonomik dalgalanmalar ve piyasa koşulları hem de sektörel regülasyonlar dolayısıyla oldukça hareketli bir dönem yaşandığını ve tüm bu belirsizliklere rağmen Brisa’nın sürdürülebilir büyüme hedefine paralel, başarılı bir performans sergilediğini dile getirdi.

2012 yılının ilk yarısında küçülen iç pazara rağmen hem satışlarını hem de pazar payını artırdıklarını açıklayan Bayman, “Bir yandan iç pazardaki gücümüzü artırıp liderliğimizi sağlamlaştırırken bir yandan da daralan Avrupa pazarlarına alternatif olarak; Çin, Avustralya ve Yeni Zelanda gibi yeni pazarlara girdik. Global lastik sektöründeki büyümenin büyük bir kısmı Çin gibi her geçen gün daha da gelişen ülkelerden geliyor. Bu nedenle bizim bu ülkelere ihracat yapmaya başlamamız Türkiye lastik sektörü ve bizim için çok büyük bir adım… İhracattaki bir diğer değerli başarımız da 16 jant ve üzeri segmentteki satışlarımızı Avrupa’da ciddi ölçüde artırmamız oldu. 2011’in Ekim ayından beri Avrupa’da süregelen daralmaya rağmen Avrupa pazarında böyle özel bir segmentte Lassa satışlarımızı büyütmemiz başarılı çalışmalarımızın önemli bir göstergesi. Tüm bu gelişmeler de hem satışlarımıza hem de karlılığımıza önemli ölçüde pozitif değer kattı” dedi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı