Buradasınız
Home > Güncel > Bridgestone’dan Yeni Logo Yeni Slogan

Bridgestone’dan Yeni Logo Yeni Slogan

Japon Bridgestone Corporation kuruluşunun 80’inci yılında ‘Bridgestone’un Özü’  ismini verdiği yeni kurumsal felsefesini ve bu kapsamda hazırlanan, yeni logosuyla kurumsal sloganını tanıttı. Türkiye’de de önemli yatırımları bulunan Bridgestone’un yeni logo ve kurumsal sloganı, küresel ölçekte marka gücünü daha da ileri taşımak için oluşturulan entegre stratejilerin bir parçasını oluşturuyor.

Bridgestone ve Sabancı Holding, Türk lastik endüstrisinin lideri Brisa’nın ana sermayedarları olarak ortaklıklarını sürdürüyorlar.

‘Bridgestone’un Özü’, kurumsal felsefenin bir özetini oluşturuyor

Bridgestone Group’un misyonu, kurucusunun bir sözünden oluşuyor: “Topluma üstün kaliteyle hizmet sunmak”. Bu misyon doğrultusunda Bridgestone, yapılanmasını bir Vakıf konsepti ile oluşturdu. Bu yapı içerisinde şirketin dünyada faaliyet gösterdiği bütün ülkelerdeki çalışanlar, müşterilerine en üst düzeyde ürün ve hizmet sunmayı görev kabul ediyorlar. Kurum kültürü, tüm çalışanların içselleştirebileceği bir değerler bütünü olan ‘Bridgestone’un Özü’nde özetleniyor.

Bridgestone Logosuna Hafif Bir Dokunuş: ‘Güç’ ve ‘Hız’ hislerinden ‘Esnek Güç’ ve ‘Değişime Uyumda Hızlı Davranma’ya geçiş

Logoda, günümüzün sosyal yapısını yansıtan ve tüketici taleplerinin değişen yapısına cevap veren bir yaklaşımla hafif bir revizyon gerçekleştirildi. Bu hafif dokunuş, kurumsal felsefenin ‘dünyanın dört bir yanında farklı insanlarla birlikte var olma’, ‘esnek güç’, ‘değişime uyumda hızlı davranma’ gibi yeni kavramlarla yansıtıyor. Kurum logosu böylece, daha önce sembolize ettiği ‘Güç’ ve ‘Hız’ hislerinden bu kavramlara doğru bir evrim geçirmiş oluyor.

Yeni Kurumsal Slogan: “Sizin Yolculuğunuz, Bizim Tutkumuz”

Kendisini ‘bireylere destek veren kurum’ olarak tanımlayan Bridgestone, tüm ürün ve hizmetlerinde müşterilerinin hayatına katkı sağlamayı hedefliyor. Şirketin iş yapış şekillerini biçimlendiren ana unsur olan bu anlayış doğrultusunda şirketin kurumsal sloganında da revizyona gidildi. Yeni slogan, “Sizin Yolculuğunuz, Bizim Tutkumuz” olarak belirlendi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı