Buradasınız
Home > Güncel > Brand Finance Raporundan Toyota Çıktı

Brand Finance Raporundan Toyota Çıktı

Toyota, dünyanın lider marka değerlendirme ve pazarlama ajansı olan Brand Finance tarafından BrandFinance Auto 50 2013 raporunda en değerli otomotiv markası olarak seçildi. Toyota, 2007 yılından bu yana BrandFinance Global 500* raporu içerisinde tüm otomobil üreticileri arasındaki liderlik pozisyonunu korumayı sürdürüyor.

Brand Finance İcra Kurulu Başkanı David Haigh, Toyota’nın müşteri memnuniyetine verdiği önemin en değerli marka olmasında büyük etken olduğuna dikkat çekerek “Toyota müşteri güvenini yeniden inşa etmek ve bu konudaki itibarını geliştirmek için çok çalıştı. Bunu genç nufüsa hitap eden şık yeni dizayn anlayışı ve reklam kampanyalarıyla da ortaya koydu” dedi.

Brand Finance 2013 raporunda Toyota’nın yüzde 6’lık değer artışıyla 26 milyar dolarlık marka değerine ulaştığı da belirtildi. Ajans ayrıca, Toyota’nın puanını da AA+ seviyesine yükselterek,  markanın güçlü konumunu pekiştirdi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı