Buradasınız
Home > Güncel > Brabus’tan F355’e Ödül

Brabus’tan F355’e Ödül

Dünyaca ünlü Alman tuning devi Brabus her yıl en iyi gelişme gösteren temsilcisine ödül veriyor. İşte bu yıl bu ödülün sahibi yüzde 300’lük büyüme ile Türkiye oldu.

Brabus’un 2010 yılında tüm dünyadaki temsilcileri arasında en çok büyüme gösteren firması Türkiye’deki F355 oldu. F355; başta ABD, Rusya ve birçok Avrupa ülkesindeki Brabus temsilcilerinden  daha fazla büyüme göstererek bu ödülü aldı. F355 satışlarını 2010 yılında yüzde 300’e çıkarttı. Alman tuning devi Brabus her yıl bu konuda yaptığı değerlendirme ile yılın en iyi büyüme gösteren temsilcisini seçiyor.

Mercedes marka araçlara yaptığı modifiye işlemleri ile tanınan Brabus, Mercedes markasının resmi olarak onay verdiği bir marka. Bu ayrıcalık Brabus’u Mercedes araçlarında uzmanlaştırırken İstanbul’da 2 showroom ve 1 servisle hizmet veren F355 Brabus’un en çok büyüme gösteren temsilcisi oldu.

Geçtiğimiz günlerde Brabus temsilcileri yılın büyüme gösteren ülkesinin açıklandığı  toplantıda Almanya’da bir araya geldiler. Türkiye Brabus temsilcisi F355’in sahibi ve Genel Müdürü Aykut Karan da bu toplantıya katılanların arasında bulunuyordu.  Brabus’un kurucusu ve Genel Müdür Prof. H.C. Bodo Buschmann’ın elinden “2010 Yılı En Çok Büyüme Gösteren Mümessil Sertifikası”nı alan Karan, otomotivdeki büyümenin tuning sektörünü de olumlu etkilediğini dile getirdi. Aykut Karan konuşmasında  “2010 yılı Türkiye’de lüks otomobil satışlarında oldukça iyi bir dönem geçirdi ve bu da bizim gibi kurumsal firmalarla tuning işi yapan firmaları olumlu yönde etkiledi. Ayrıca Brabus’a duyulan güveni de eklersek büyüme göstermemiz daha kolay oldu.” dedi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı