Buradasınız
Home > Güncel > Bosch’tan Dizel Araçlara Oksijen Sensörleri

Bosch’tan Dizel Araçlara Oksijen Sensörleri

Benzinli ve dizel araçlardaki oksijen sensörleri gelişiminde tecrübesiyle fark yaratan Bosch’un geliştirdiği oksijen sensörleri, 5 ila 20 saniye arasındaki çok kısa tepki süresiyle sisteme dahil olma özelliği taşıyor. LSU (Geniş band aralığındaki) oksijen sensörleri, dizel motorların optimum performansı sergilemesi için gerekli ideal koşulların oluşumunu sağlıyor.

Dizel motor komponentlerinin servis ömürlerini uzatmak ve emisyon limitlerinde egzoz salınımı yapılmasını sağlamakla görevli olan oksijen sensörleri, emisyon değerlerinin daha düşürülebileceğini kanıtlıyor. Buna ek olarak, daha zorlu limit değerleri için de oksijen sensörlerinin alternatifi bulunmuyor.

Avrupa ve Amerika’da halihazırda uygulanan ve daha da sıkı emisyon limitlerini takibe zorlayan karar sonucunda, önümüzdeki yıllarda oksijen sensörü pazarının önemli bir oranda genişleyeceği öngörülüyor.

Bosch yetkilileri, araçlara çevreci çözüm sunan oksijen sensörlerinin düzenli olarak servislerde kontrol ettirilmesi gerektiğine dikkat çekiyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı