Buradasınız
Home > Güncel > Bosch’dan 25 Milyon Yakıt Enjektörü

Bosch’dan 25 Milyon Yakıt Enjektörü

Bosch, geçtiğimiz günlerde iki kilometre taşını aynı anda geride bıraktı. Alman marka, Benzin Sistemleri iş birimi, 25 milyon HDEV5-serisi yakıt enjektörü ile 5 milyon HDP- hattı yüksek basınçlı pompayı üretmenin gururunu yaşıyor.

2006 yılında büyük ölçekli seri üretime geçilen her iki ürün, Bosch’un Almanya ve Çin’deki üretim tesislerinin yanı sıra Bursa’daki fabrikasında da imal ediliyor.

Yüksek basınç pompaları ve yakıt enjektörü, Bosch Motronic sisteminin bir parçası… Turboşarj ile birleştirilen ve motor boyutunun küçülmesini sağlayan bu elektronik motor yönetim sistemi, içten yanmalı motorda benzinli direkt enjeksiyonla yakıt tüketimini ve karbondioksit (CO2) salınımı yaklaşık % 15 oranında düşürüyor.

Benzinli direkt enjeksiyon sisteminin pazar payı artıyor

Otomobil imalatçılarının son dönemde küçültülmüş motorların seri üretimine başlamaları nedeniyle uluslararası benzinli direkt enjeksiyon sistemi pazarı sürekli büyüme kaydediyor.
Bosch Benzin Sistemi Birim Başkanı Dr. Rolf Bulander, “2015 yılına kadar benzinli direkt enjeksiyon payının üç katına, yani dünya çapında otomobil üretiminin % 18’ine ulaşmasını öngörüyoruz” dedi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı