Buradasınız
Home > Güncel > Bosch Yönetimi’nde Değişim Rüzgarı

Bosch Yönetimi’nde Değişim Rüzgarı

Robert Bosch Yönetim Kurulu’nda, Türkiye’nin de içinde bulunduğu bölgeyi ilgilendiren değişiklikler yaşandı. 2004’ten beri yönetim kurulu üyeliği görevini üstlenen Dr. Rudolf Colm, 31 Aralık 2012 tarihi itibarıyla emeklilik kararı aldı.

Colm’un, Türkiye’nin de içinde bulunduğu Batı Avrupa, Orta Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgeleri ile Dayanıklı Tüketim ve Bina Teknolojileri iş kolu ve Satın Alma&Lojistik kurumsal iş kolundaki sorumluluğu yılsonuna kadar devam edecek.

Colm’un sorumluluğunu, 2013 itibarıyla Uwe Raschke üstlenecek. 2003 yılında Elektrikli El Aletleri iş kolunun başkanlığına atanan ve 2008 yılından bu yana da yönetim kurulunda yer alan Raschke, aynı zamanda Asya Pasifik Bölgesi’ndeki görevini de sürdürecek.

Bosch Yönetim Kurulu’nda yeni iş koluna yeni üye

Robert Bosch Denetim Kurulu, hissedarların önerisi üzerine Dr. Stefan Hartung’u 1 Ocak 2013 tarihi itibarıyla yönetim kurulu üyesi olarak atadı. 2009 yılından bu yana Elektrikli El Aletleri departmanının sorumluluğunu yürütmekte olan Hartung, önümüzdeki dönemde yeni oluşturulacak Enerji ve Bina Teknolojisi iş kolundan sorumlu yönetim kurulu üyesi olarak görev yapacak.

Robert Bosch’un 1998 yılından beri yönetim kurulu üyesi ve 2004’ten beri de yardımcı başkanı olan Dr. Siegfried Dais ise yılsonu itibarıyla emekliye ayrılacak. Dais, 2007’de üstlenmiş olduğu Robert Bosch Industrietreuhand KG hissedarlığını sürdürecek.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı