Buradasınız
Home > Güncel > Bosch Unipoint İle Hedef Büyütüyor

Bosch Unipoint İle Hedef Büyütüyor

Bosch Otomotiv Yedek Parça Birimi, Unipoint Grubu’nu tüm markaları ile birlikte bünyesine katmaya hazırlanıyor. Unipoint Grubu marş motoru, alternatör, silecek ve sıcaklık kontrol ürünleri ile yedek parça pazarında önemli bir üretici konumunda. 1972 yılında bir aile şirketi olarak kurulan Unipoint Grubu, Unipoint ve NSA markalarını bünyesinde barındırmaktadır. Unipoint Grubu’nun Çin ve Tayvan’daki iki üretim noktasının yanı sıra, çeşitli satış birimlerinde yaklaşık 2 bin 360 kişi çalışıyor. Bosch, Unipoint Grubu’nu satın almak için 9 Ağustos 2011 tarihinde bir sözleşmeye imza attı. Yetkililerin ve rekabet kurumlarının onayını bekleyen sözleşmede, taraflar satış fiyatını açıklamama konusunda karara vardı.

Bosch Yedek Parça Birimi, Unipoint Grubu’ nu bünyesine katarak, şarj-marş ve silecek sistemleri ürün grublarındaki lider konumunu güçlendirirken, sıcaklık kontrol ürünleri segmentine de yatırım yapmayı hedefliyor. Bu satınalma yatırımı ile Bosch’ un Asya’ daki varlığı artarak güçlenmiş olacak.

2010’da 4,1 milyar Avro satış rakamına ulaşan ve dünya genelinde 10.000’in üzerinde çalışana sahip Bosch Otomotiv Yedek Parça Birimi Başkanı Robert Hanser, satın alma ile ilgili olarak; “Amacımız, otomotiv yedek parça pazarında marş motorları, alternatörler ve silecek lastikleri alanında lider tedarikçi olarak Bosch’un konumunu daha da güçlendirmek. Aynı zamanda Asya’daki faaliyetlerimizi de genişletmek istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı