Buradasınız
Home > Güncel > Borusan Otomotiv Motorsport Ödülü’nü Aldı

Borusan Otomotiv Motorsport Ödülü’nü Aldı

Borusan Motorsports

Borusan Otomotiv Motorsport pilotları İbrahim Okyay ve Aytaç Biter, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından düzenlenen Şampiyonlar gecesinde ödüllerini aldı. Gecede aynı zamanda Borusan Otomotiv Motorsport’un Türkiye Pist Takımlar Birinciliği ödülünü, Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Sayın Eşref Biryıldız aldı.

Borusan Otomotiv Motorsport’un pilotu İbrahim Okyay, 2010 sezonunda Avrupa Binek Otomobiller Kupas’ını takip etmiş ve sezonu dördüncü olarak tamamlamıştı. Portekiz, Avusturya ve İtalya’da yapılan yarışların sonunda Milli sporcumuz Okyay gecede yurt dışında ülkemizi başarı ile temsil ettiği için ödüle layık görüldü.

ETCC’de İbrahim Okyay’a eşlik eden Aytaç Biter,3. kez üst üste Türkiye Pist Super Grup şampiyonluğunu ilan ettikten sonra 2010 sezonunu başarı ile kapatmış ve Milli Sporcu belgesi alan Türkiye’deki 3. pist pilotu olmuştu. Gecede Aytaç Biter, Süper Grup şampiyonluk kupasını kaldırırken aynı zamanda Uluslararası Başarı ödülünün de sahibi oldu.

Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Eşref Biryıldız gecede yaptığı konuşmada şunları söyledi: “ Bu sene Türkiye Pist Şampiyonası’nda BMW 320si ile yarıştığımız Süper Grup kategorisinde yine şampiyonluk elde ettik. Aynı zamanda Türkiye Pist Takımlar Birinciliğini kazandık. Bu başarıda katkısı olan Aytaç Biter ve İbrahim Okyay’ı tebrik ederim. Borusan Otomotiv’in geçirdiği güzel sene ile birlikte motorsport takımımız da bizleri yarış pistlerinde gururlandırdı. Bu başarıların ötesinde ülkemizi yurt dışında temsil etmiş olmanın da gururunu yaşadık.” dedi ve ekledi;

“Borusan Otomotiv Motorsport kurulduğu günden bu yana vizyon olarak ülkemizin yurt dışında temsiline büyük önem vermiş, gerek WTCC, gerek ETCC şampiyonalarında start alarak bunu ortaya koymuştur. 2011 sezonunda da milli sporcular barındıran bir takım olarak misyonumuzu devam ettirmeyi planlıyoruz. Aynı zamanda araç parkımız ve pilotlarımız ile ilgili yakın zamanda açıklayacağımız süprizlerimiz var.”

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı