Buradasınız
Home > Güncel > BOM İzmir’den Lider Ayrıldı

BOM İzmir’den Lider Ayrıldı

Borusan Otomotiv Motorsport Türkiye Pist Şampiyonası 4. ayak yarışları için 09-10 Temmuz hafta sonunda İzmir Ülkü Pisti’ndeydi. Üç otomobille start alan Borusan Otomotiv Motorsport pilotları şampiyonadaki liderliklerini sürdürmeyi başardılar.

Yapılan iki yarış sonunda Aytaç Biter Maxi Grup’da puanını 74’e çıkarırken Süper Grup’da Kaan Gürgenç 60 puana ulaştı ve her iki pilot da kategorilerinde birinciliklerini devam ettirdi.

Borusan Otomotiv Motorsport’un genç karting pilotu Kaan Önder’de bu hafta sonu ülkemizi FIA CIK Akademi’de temsil etti. Mekanik sorunlarla dolu bir hafta sonu geçiren Kaan Önder sıralamalarda ve yarışta istediği performansı gösteremedi. Ancak Final B yarışında üçüncü olarak hafta sonunu tamamlayan Kaan Önder, üç yarıştan oluşan şampiyonaya 10 puan ile başlamış oldu.

Türkiye Pist Şampiyonası’nın bir sonraki yarışı 06 – 07 Ağustos tarihlerinde Körfez Pisti’nde yapılacak. Öncesinde Borusan Otomotiv Motorsport Milli Sporcusu İbrahim Okyay ile Avrupa Binek Otomobiller Kupası ETCC yarışı için Avusturya’nın Salzburgring pistinde olacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı