Buradasınız
Home > Güncel > BMW’den Yeni DTM Otomobili

BMW’den Yeni DTM Otomobili

2012 Alman Binek Otomobil Şampiyonası’nda (Deutsche Tourenwagen-Meisterschaft-DTM) yarışacak olan Castrol EDGE BMW M3 otomobili, tasarlanan yeni görünümü ile basına tanıtıldı. Yenilenen sponsorluk anlaşması ile BMW, Castrol ile yıllardır devam eden teknik ortaklığını sürdürerek bu sezona da iddialı bir giriş yaptı.

Castrol’ün en güçlü ürünü Castrol EDGE, şampiyonada yarışacak olan 6 pilotun BMW M3 otomobilinin yeni görünümünde belirgin bir şekilde yer alacak.

Castrol’le kurdukları başarılı işbirliğinden büyük memnuniyet duyduklarını belirten BMW Motorsporları Direktörü Jens Marquardt, “Uzun yıllar boyunca Castrol’ün yüksek performans sağlayan ürünleriyle yarış pistlerinde sayısız zaferi birlikte kutladık. Castrol EDGE’nin yüksek performans gösteren bir marka olması, bizim DTM projemizle büyük uyum sağlıyor” dedi. Marquardt, hem Castrol’ün, hem de BMW’nin, motor sporlarında uzun soluklu ve başarılı bir ortaklığa sahip olduklarını hatırlattı.

DTM’nin, sürücülerin, takımların ve otomobillerin limitlerinin zorlandığı, Avrupa’nın en muhteşem yarış serilerinden biri olduğuna dikkat çeken Castrol Sponsorluk Yöneticisi Donald Smith ise şunları söyledi:

“Motor sporlarında yarış araçlarının yüksek performans ihtiyacı, bizi daima araştırmaya ve ürünlerimizi geliştirmeye yönlendiriyor. Castrol EDGE, en yüksek motor performansını sağlayacak ve takıma en üst düzeyde katkı verecektir. Uzun soluklu ortaklığa sahip olduğumuz BMW ile birlikte, bu sezon da önümüze çıkacak zorlukları aşacağımıza inanıyoruz. Geçmişte olduğu gibi 2012’de de, DTM’den zaferle çıkması için BMW’ye elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz.”

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı