Buradasınız
Home > Güncel > BMW’den Meksika’ya Devasa Yatırım

BMW’den Meksika’ya Devasa Yatırım

BMW, Meksika’da San Luis Potosi’de inşa edilecek ve yıllık 150 bin araçlık üretim kapasitesine sahip olacak tesis için 1 milyar dolar yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Markadan yapılan açıklamada üretime 2019 yılında başlanması planlanan tesiste 1500 kişinin istihdam edileceği duyurulurken, yeni tesisin Meksika, Kanada ve ABD pazarına yönelik üretim yapan Spartanburg tesisiyle işbirliği içinde olacağı vurgulanıyor.

Daralan Avrupa pazarı nedeniyle yeni arayışlara given otomobil üreticilerinin ilgi odağı plan Meksika dünya otomotiv pazarının yükselen trendi olarak öne çıkıyor. Geçtiğimiz hafta açıklanan Renault-Nissan ortaklığı ve Daimlerin 1.36 milyar dolar yatırımla Meksika, Aguascalientes’de inşa edilecek tesis de bu yükselişin en önemli göstergesi… Bu tesis ise Infiniti ve Mercedes-Benz markası altında kompakt sınıfa yönelik araçları üretecek.

BMW’nin Meksika’da halihazırda 100’den fazla tedarikçisi bulunuyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı